Локомотив Пловдив победи Марек Дупница с 1:0 в мач от 1/16 на SESAME Купа на България. Единственото попадение бе дело на Петър Витанов във втората минута на добавеното време на първото полувреме. "Смърфовете" се класират на осминафинал за Купата на България, където ще се изправят срещу победителя от срещата между Литекс и Черно море.

94 снимки

В 11-та минута левият краен бранител Иван Калайджийски от Марек бе намерен с центриране зад гърба на Матеус да Силва и отправи удар с глава, но Динко Хоркаш бе добре пласиран и спокойно улови. Десет минути след това топката падна удобно на пътя на Александър Близнаков, който стреля от движение от границата на наказателното поле, но ударът премина встрани от дясната греда на Локомотив Пловдив.

Във втората минута на добавеното време на първото полувреме се получи неразбирателство в защитата на Марек, а Петър Витанов връхлетя в наказателното поле върху отскочила топка и със силен удар успя да се разпише във вратата на Марек, като не остави никакви шансове на Пламен Младенов да реагира.

Първата по-сериозна ситуация дойде в 55-та минута, когато Бирсент Карагерен опита самостоятелно да завърши атака на "смърфовете" с удар от трудна позиция, но топката излезна в аут. В 72-та минута Марек изпълни добър ъглов удар, но Димитър Илиев не успя да осъществи най-добрия контакт с топката от близка дистанция и последва аут за Локомотив Пловдив. Пет минути след това Джовани стреля с глава след прекрасно подаване в наказателното поле, но защитник на домакините изчисти малко пред голлинията.

В следващата атака отново бразилецът можеше да се разпише с хубав удар с десния крак, но Младенов отрази. Последва кратък карамбол в наказателното поле, но накрая Марек успя да изчисти топката. В 82-та минута Александър Башлиев намери в пеналтерията Веселин Любомиров, който отправи нещо средно между подаване и удар, но никой не успя да засече топката и тя излезна в аут. Секунди след това Георги Божилов бе на чиста позиция, но Луан блокира чудесно удара на нападателя в последния момент.

В 83-та минута Преслав Боруков получи на точката на дузпата, като опита техничен удар с десния крак, но не сполучи и топката премина над вратата. В последната четвърта минута на добавеното време Ивайло Димитров получи сам срещу вратаря, но нападателят твърде бавно обработи топката и изстрелът му бе париран от Младенов.

Стартови състави:

Марек: 12. Пламен Младенов, 32. Александър Башлиев, 5. Боян Стойнев, 99. Росен Йорданов, 6. Иван Калайджийски, 71. Димитър Илиев, 14. Александър Близнаков, 77. Милен Иванов, 13. Веселин Любомиров, 11. Николай Ганчев, 41. Георги Божилов

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 19. Александър Василев, 3. Луан Да Силва, 91. Райън Бидунга, 13. Матеус Да Силва, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 10. Джовани Маркес, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 21. Евандро Де Лима Коста