ЦСКА 1948 победи Берое с 2:0 като гост в мач от 1/8-финалите за SESAME Купа на България. Още в 6-ата минута Ивайло Чочев изведе гостите напред в резултата, но попадението бе отменено от ВАР заради засада. Преднина на ЦСКА 1948 даде Евгений Сердюк в 53-ата минута на мача. Алекс Колев реализира второто попадение в мача в 93-ата минута и оформи крайния резултат.

С тази победа отборът воден от Любослав Пенев се класира за 1/4 финалите на SESAME Купа на България.

Gulliver/GettyImages
94 снимки

Само след две минути игра Радослав Кирилов бе намерен с дълго подаване. Футболистът на "червените" си спря топката на гърди и а след това показа техника и бързина и дори нанесе изстрел към вратата на Берое, който обаче мина встрани от вратата.

В 4-ата минута Евгений Сердюк пък бе изведен сам срещу вратаря на Берое. Той проби отляво и стигна до наказателното поле, а след това нанесе разочароващ удар по земя, който бе неточен.

Две минути по-късно "червените" стигнаха до нов отличен шанс след центриране от пряк свободен удар. Топката попадна на далечната греда, където беше Хелитон. Той успя да отклони топката към Ивайло Чочев, който я прати в опразнената врата на Берое! Ситуацията бе прегледана с ВАР за засада и голът бе отменен. Хелитон е бил в нередовна позиция.

В 8-ата минута дойде и първият по-добър момент за Берое пред вратата на ЦСКА 1948. Даниел Наумов трябваше да се намеси, за да избие много мощен и опасен удар от далечна дистанция на футболист в зелено.

Радослав Кирилов продължи да е изключителна заплаха за старозагорци. В 12-ата минута отново той проби опасно отляво и финтира защитника в зелено, след което центрира от аутлинията. Подаването му търсеше двама футболиста на гостите, но топката бе изчистена от Димитър Пиргов.

Именно той бе близо и до гола в 16-ата минута, когато нахлу в наказателното поле и опита подаване към Сердюк, което обаче бе блокирано от защитник на Берое. Топката все пак попадна отново в краката на Кирилов, който стреля на почти опразнена врата, но не успя да реализира. Две минути по-късно Георги Русев бе изведен сам срещу стража на старозагорци, но реши да подава и сбърка, тъй като подаването му бе пресечено.

ЦСКА 1948 продължи да обстрелва вратата на Берое, като в 19-ата минута Ангел Бастунов също си опита късмета след една избита топка в наказателното поле. Иван Караджов обаче успя да отрази мощния удар на Бастунов. Топката отново не попадна във вратата на домакините.

В 24-ата минута Парвиз Умарбаев прати много опасно центриране в наказателното поле на Берое, където Абубакар Тунгара се намеси ключово и изби топката. Последва корнер, при който Хелитон пък успя да стигне до топката и да стреля, но Иван Караджов улови топката.

Около минутка по-късно младият Божидар Пенчев опита далечен изстрел по земя, с който Даниел Наумов се справи. В 31-ата минута дойде най-доброто положение за Берое в мача, след центриране към Боян Кръстев, който не успя да играе с топката, но тя стигна до негов съотборник, който нанесе силен изстрел. Даниел Наумов отново се справи чудесно и с този изстрел, а мигове след това бе вдигнат и флаг за засада.

Берое бе по-опасният тим в последните минути на първото полувреме. В 40-ата миунта Серкан Юсеин стреля към вратата пазена от Наумов, който отново се справи. В следващата минута последваха още няколко опасни центрирания, но Берое не стигна до попадението.

В последната минута на първата част Божидар Пенчев имаше страхотен шанс да отбележи, след като удар на Абубакар Тунгара бе блокиран, а топката попадна именно в Пенчев. Неговият удар обаче мина на сантиметри от гредата.

В 53-ата минута ЦСКА 1948 излезе напред в резултата, след центриране на Джонатан. Топката попадна в Георги Русев, който я отклони леко към Евгений Сердюк, а той я прати във вратата от бялата точка за изпълнение на дузпи - никакъв шанс за стража на Берое. Ситуацията бе прегледана за възможна засада, но такава нямаше и попадението остана.

Две минути по-късно отново Сердюк бе потърсен с дълго подаване към далечната греда, а футболистът на ЦСКА 1948 се сблъска тежко с вратаря на Берое - Иван Караджов, в опита си да стигне до топката. Сердюк се изправи бързо, но проблемите пред стража бяха по-сериозни. Караджов все пак продължи играта след намеса на медицинския щаб.

В 65-ата минута Митко Митков се включи отлично отдясно и прати опасно центриране към наказателното на госите, където Калоян Кръстев стреля с глава, но право в ръцете на Даниел Наумов. Отново Митко Митков бе на добра позиция в 76-ата минута, когато нахлу в наказателното поле на ЦСКА 1948 и опита да завърши сам от труден ъгъл. Топката мина встрани от вратата.

ЦСКА 1948 удари две греди в рамките на няколко секунди през 77-ата минута. Първо Карлос Охене бе намерен от Ради Кирилов и нанесе много мощен удар, който срещна напречната греда и излезе. Мигове след това топката попадна в Алекс Колев, който я заложи на левия си крак и стреля, но и неговият удар попадна в напречната греда. Иван Караджов остана статичен на вратата и само късметът покри старозагорци.

В 83-ата минута Алекс Колев отново бе много близо до гола след центриране от корнер. Той стреля с глава, а топката мина на сантиметри от вратата.

Ударите към стража на Берое - Иван Караджов, валяха в последните миунти на мача. Вратарят на "заралии" трябваше да се намесва след удар на Александър Колев, като секунди преди това друг футболист на ЦСКА 1948 стреля опасно близо покрай вратата му.

В третата добавена минута от мача Алекс Колев получи дълго подаване и пое топката отлично като навлезе в наказателното поле. Той имаше опция и да подава, но реши да завършва сам и го направи по чудесен начин, пращайки топката във вратата на Берое.

FT БЕРОЕ - ЦСКА 1948 0:2

0:1 Евгений Сердюк 53'

0:2 Александър Колев 90+3'

Съставите на двата отбора:

БЕРОЕ: 1.Иван Караджов, 3. Димитър Пиргов, 5. Томас Фонтен, 6. Руи Педро Чавес, 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара, 14. Стилиян Николов, 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 19. Калоян Кръстев, 77. Божидар Пенчев

Старши треньор Николай Киров

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 2. Джонатан Перейра, 87. Симеон Петров, 14. Хелитон, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 20. Ангел Бастунов, 39. Парвиз Умарбаев, 10. Георги Русев, 99. Радослав Кирилов, 25. Евгений Сердюк