Носителят на Купата на България – ЦСКА, тръгна уверено в защитата на трофея. „Червените” бяха гост на собствения си стадион „Българска армия” и спечелиха с 3:0 срещу Хебър Пазарджик в София.  Срещата трябваше да се играе в Пазарджик, но заради лошото състояние на терена на стадион "Георги Бенковски", бе преместена в столицата на "Aрмията".

И трите гола в срещата паднаха през първата част, като две от попаденията бяха реализирани от Жорди Кайседо, а Ахмед Ахмедов също се разписа в столицата.

Стойчо Младенов направи доста ротации в отбора си спрямо последните срещи, но това не оказа влияние върху крайния резултат и столичани отстраниха в 1/16-финалната фаза лидера във Втора лига.

Антон Узунов
40 снимки

Преди началото на мача спортният директор на "червените" Филип Филипов награди Жеферсон със специална значка и фланелка с №100, след като бразилският дефанзивен халф влезе в клуб '100' по мачове с екипа на столичани.

В деветата минута пък дойде първото опасно положение. Греъм Кери и Федерико Варела комбинираха след свободен удар край наказателното поле на тима от Пазарджик, а аржентинецът отправи силен изстрел с десния крак, но стражът Ивайло Василев парира опита на №5 от "червените". След четвърт час игра пък Ахмедов се измъкна от бранители на Хебър при корнер и отправи изстрел с левия крак, но Олег Димтиров с тяло прати топката в ъглов удар току преди да влети във вратата на пазарджиклии. В 18-ата минута Евтимов показа "сигурни ръце" след удар от сериозна дистанция на Евгени Игнатов. След изританата топка от стража на ЦСКА топката попадна във Вилдсхут, който обаче не овладя добре, макар да бе фронтално срещу стража Василев и Терзиев му отне топката преди нидерландеца да нанесе изстрел.

В 25-ата минута символичните гости в този мач откриха резултата. Греъм Кери даде пас по земя в наказателното поле за Жорди Кайседо. Еквадорецът загърби с тяло Радослав Терзиев и отправи топовен шут с десния крак, който не остави никакви шансове на Ивайло Василев - 1:0 за "червените".

120 секунди по-късно отборът на Стойчо Младенов вече водеше с два гола. Варела и Кери комбинираха в половината на Хебър, а аржентинецът изведе зад отбраната спринтиращия Ахмедов. Нападателят на ЦСКА подмина с топката стража на пазарджиклии и с левия крак удвои аванса за ЦСКА.

Четири преди края на първото полувреме Варела изведе зад защитата на Хебер Ахмедов, който с левия крак комибнира успоредно с Жорди Кайседо, а еквадорецът реализира поредния си гол с глава в опразнената врата на Хебър - 3:0.

В 45-ата минута "червените" реализираха и четвърти гол, който бе отменен. Жорди Кайседо шутира, а Василев отби, за да дойде топката във Варела, който отблизо вкара, но при удара на Кайседо аржентинецът бе в засада и страничният съдия вдигна флага си. Втората част стартира с удар на Яник Вилдсхут, който бе отразен от Василев. В 55-ата Асен Дончев стреля от средна дистанция с десния крак, но неточно.

След малко повече от час игра пръскачките на „Българска армия” тръгнаха по време на срещата между Хебър и ЦСКА за Купата на България. Със сигурност действието не бе предвидено, като и двата отбора спряха да играят, докато поливната система не бе прибрана напълно.

В рамките на три минути - между 65-а и 68-а, Варела и Греъм Кери опитаха удари от разстояние, но и при двата случая Василев не биваше да се намесва. В 81-ата минута Хебър имаше отлична възможност да намали пасива си, след като Ивайло Михайлов отигра някак топката при центриране, а Евтимов излезе неразчетено и остави вратата си празна, но топката се отби в гредата на ЦСКА. Три преди края Томас Лам от ЦСКА стреля с глава отблизо, но гредата спря финландецът да вкара първия си гол в кариерата за ЦСКА.

FT / ХЕБЪР - ЦСКА 0:3

0:1 Жорди Кайседо (25)

0:2 Ахмед Ахмедов (27)

0:3 Жорди Кайседо (41)

Стадион: "Българска армия" /София/

Рефер: Владимир Вълков /Пловдив/

Стартови състави:

Хебър: 25 Ивайло Василев 24 Томислав Папазов 18 Радослав Терзиев 98 Георги Търтов 11 Цветелин Тонев /к/ 20 Жак Пехливанов 34 Олег Димитров 8 Евгени Игнатов 77 Октай Хамдиев 12 Емануил Манев 9 Живко Петков

Резерви: 1 Петър Дебърлиев 23 Стойчо Папазов 26 Мартин Вълчинов 3 Александър Бастунов 33 Георги Каракашев 99 Тодор Чаворски 39 Ивайло Михайлов

Треньор: Николай Митов

ЦСКА: 25 Димитър Евтимов 16 Асен Дончев 18 Брадли Мазику 28 Пламен Гълъбов 20 Карол Метс 3 Жеферсон Телес 8 Греъм Кери 5 Федерико Варела 30 Яник-Сони Вилдсхут 23 Ахмед Ахмедов 9 Жорди Кайседо

​Резерви: 1 Густаво Бусато 10 Георги Йомов 14 Калоян Кръстев 24 Карло Мухар 29 Томас Лам 11 Хамза Чатакович 2 Юрген Матей