Отборът на Добруджа е първият полуфиналист в турнира за Купата на България по волейбол за мъже. Добруджа победи с 3:1 гейма /21:25, 25:21, 25:22, 25:20/ тима на Пирин в първия четвъртфинал от финалния етап турнира, който се провежда в Пазарджик.

Съставът от Добрич загуби първия гейм след като бе повел с 16:11 точки, но допусна изравняване и обрат до 19:16. След това Пирин спечели първата част с 25:21 точки.

Във втория гейм Добружа 07 все нещата в свои ръце и не допусна колебание, за да изравни с 25:21 точки и 1:1 гейма.

Последвата още две оспорвани част, но с преимущество на волейболистите на Добруджа, които спечелиха третия гейм с 25:22 и четвъртия – с 25:20 точки, завършвайки двубоя с 3:1 гейма.

Така Добруджа 07 вече чака съперника си на полуфиналите от мача между ЦСКА и Нефтохимик.

източник: volleyball.bg