Ботев Пловдив победи с 1:0 като гост Верея в първи полуфинален мач между двата тима от турнира за купата на България. Единственото попадение в срещата отбеляза Тодор Неделев в четвъртата минута на добавеното време от дузпа. Реваншът е на 26 април в Пловдив.

В 11-ата минута дойде и първата опастна атака пред една от двете врати. Педро Еуженио центрира от корнер, а Георги Андонов намери добре топката с глава, но Георги Георгиев спаси. Ботев Пловдив отговори с бърза контраатака, която започна от Лъчезар Балтанов и пас към Фернандо Виана, който стреля неточно. Отново Балтанов създаде напрежение пред вратата на Верея.

В 31-ата минута той стреля от добра позиция, но неточно. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно. Треньорът на Ботев Николай Киров направи офанзивна смяна на почивката, като извади от игра Ирфан Юсеин, а на негово място пусна Омар Косоко.

Въпреки това Верея имаше по-добри възможности. В 62-ата минута Еуженио стреля опастно от фаул, но неточно. Седем минути по-късно феновете на Ботев събориха оградата и се наложи играта да бъде спряна от главния съдия Волен Чинков за около 2 минути.

След влизането на полицията страстите по трибуните се ускойха. В 75-ата минута Тодор Неделев намери Омар Косоко в добра позиция, но атаката бе спряна заради засада. Най-интересният момент в мача дойде в четвъртата минута от добавеното време. Тогава Владимир Зафиров увисна при центриране в наказателното поле на Верея и Омар Косоко се пребори за топката, но бе дръпнат от защитника. Съдията Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Тодор Неделев и не остави никакви шансове на Пламен Колев.