ЦСКА се класира за полуфиналите на Купата на България, след като победи с 2:1 Лудогорец на стадион „Българска Армия“.

Съдията Георги Кабаков и цялата бригада имаха много работа, а отсъжданията породиха много коментари.

Оставаме на вас сами да прецените правотатата на съдийските решения.

Първите искри на терена прехвърчаха в 21-та минута, когато  Енрике се спречка с Вандерсон при изпълнението на един тъч. Стигна се до по-сериозно спречкване между играчи на двата отбора, като в центъра на спречкването отново бяха Енрике и Вандерсон. Съдията Георги Кабаков показа жълт картон на Вандерсон, но странно другият санкциониран бе Раул Лое.

Най-дискусионната ситуация през първото полувреме бе в 33-та минута, когато Раул Лое изгуби много елементарно топката и тя попадна във Върджил Мисиджан, който пусна остър пас в наказателното поле на ЦСКА. Александър Барт не успя да изчисти топката, а към нея се втурнаха нахлуващия Марселиньо и Александър Дюлгеров. Защитникът на ЦСКА влезе с шпагат в единоборството, след което Марселиньо падна, а съдията Георги Кабаков правилно посочи бялата точка и показа жълт картон на играча на „червените“.

Фернандо Каранга показа среден пръст на страничния съдия Мартин Венев в 35-та минута, което остана незабелязано от арбитрите на терена. При атака за ЦСКА, Десподов подаде към Каранга, който стреля, но ударът бе спасен от Броун, след което топката отиде в Дюлгеров и той стреля, но топката се спря в левия стълб на вратата на Лудогорец. При удара на Каранга, Дюлгеров бе в положение на засада, която бе маркирана, когато топката попадна в десния бек на ЦСКА. Каранга показа среден пръст на страничния съдия.

Второто полувреме започна с дискусионно положение в 49-та минута пред наказателното поле на ЦСКА. Александър Барт фаулира откъсващия се Върджил Мисиджан, който изскачаше сам срещу Витаутас Черниаускас. Съдията Георги Кабаков показа жълт картон на френския защитник, въпреки претенциите от страна на Лудогорец за директен червен картон за Барт.

Гол на Лудогорец не бе зачетен в 72-та минута заради засада. Върджил Мисиджан сложи топката на главата на Джоди Лукоки, който вкара, но бе маркирана засада и попадението не бе зачетено.

Кевин Меркадо се строполи в наказателното поле на Лудогорец в 83-та минута след единоборство със Светослав Дяков, който преди това успя да му избие топката.

Станислав Манолев центрира в наказателното поле на Лудогорец в 94-та минута, където Каранга се пребори и се опита да стреля, но топката срещна ръката на Пластун и останаха съмнения за дузпа.

Поредната спорна ситуация в двубоя бе в 101-та минута. Дълъг пас към Каранга, който овладя топката в наказателното поле на Лудогорец, а на гърба му бе Игор Пластун. Бразилският нападател падна в наказателното поле на Лудогорец с претенции за дузпа, но съдията категорично показа, че няма да свири такава.

Игор Пластун и Густаво Кулма се спречкаха в края на първото продължение, след което съдията Георги Кабаков показа жълт картон само на колумбийския футболист.

Мисиджан фаулира много грубо Густаво Кулма в 114-та минута, за което получи само жълт картон от съдията Георги Кабаков.

Жоао Пауло получи хубав извеждащ пас, но му бе маркирана засада, а такава нямаше, тъй като футболистът на Лудогорец бе покрит от Антон Недялков.

Густаво Кампаняро се размина само с жълт картон в 119-та минута, след като хвана за гушата Кристиан Малинов и го блъсна.