Славия победи Пирин с 1:0 у дома и се класира за четвъртфиналите за Купата на България. Единственият гол в мача вкара Тони Тасев в 51-ата минута. „Орлетата” удариха две греди – чрез Преслав Йорданов и Станислав Манолев.

Дебют за „белите” записа Жуниор Мапуку, докато сред резервите на благоевградчани беше Николай Бодуров, който дълго време лекува контузия. Бранителят обаче не се появи в игра.

Антон Узунов
50 снимки

Преди началото на мача двата отбора почетоха паметта на Александър Шаламанов, който почина на 80-годишна възраст.

Срещата започна с отлична възможност за гол още в началните секунди. Георги Вълчев получи топката в наказателното поле и отправи удар от 5-6 метра, който Ник Хенгелман успя да избие с крак. Питър Макрилос успя да стигне до топката и отправи удар с глава, който стражът на "орлетата" отрази. В 6-ата минута удар с глава на Венцислав Керчев след корнер не намери очертанията на вратата.

В 14-ата минута Светослав Вуцов изби остро центриране отдясно.Венцислав Керчев се опита да изчисти, но уцели Емил Виячки. След известна суматоха Вуцов все пак улови. Десет минути по-късно Пирин получи право да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле отляво. Зад топката застана Антон Карачанаков, който отправи опасен изстрел, но стражът на домакините се справи.

В 33-ата минута гредата спаси Славия. Спас Георгиев проби отдясно и центрира в наказателното поле. Преслав Йорданов изпревари Виячки и отправи удар, който срещна гредата. Четири минути по-късно Макрилос опита удар от движение от около 15 метра, но прати топката покрай вратата.

В края на първата част Вуцов се намеси решително. Преслав Йорданов получи извеждащ пас и се опита да прехвърли вратарят на "белите", но стражът излезе предвидливо и блокира топката.

В 51-ата минута Славия поведе. Резервата Тони Тасев изпревари Ферари в наказателното поле и засече центриране отдясно на Радослав Кирилов за 1:0. Шест минути по-късно Йорданов намери Карачанаков в наказателното поле. Крилото падна на земята след леко съприкосновение с Макрилос, но Георги Кабаков даде сигнал играта да продължи.

"Белите" продължиха да са по-активният отбор и след попадението. В същото време Пирин все по-рядко поглеждаше към вратата на Вуцов. В 72-ата минута обаче гредата отново спаси столичани. Манолев направи двойно със Станоев в наказателното поле. Капитанът на "орлетата" отправи коварен удар, който срещна десния страничен стълб. В 88-ата минута Славия можеше да реши всичко в мача. Ради Кирилов премина като на парад през четирима футболисти на Пирин, след което се опита да преодолее и Хенгелман, но вратарят изби топката.

Славия – Пирин 1:0

1:0 Тони Тасев (51)

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 18. Димитър Стоянов, 77. Георги Вълчев, 7. Питър Макрилос (85 - 16. Кемело Нгуена), 17. Ерол Дост, 10. Радослав Кирилов (90 - 71. Емил Стоев), 19. Мартин Сораков (61 - 9. Жуниор Мапуку), 11. Кристиан Добрев (46 - 88. Тони Тасев)

Резерви: 1. Георги Петков, 9. Жуниор Мапуку, 71. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 73. Иван Минчев, 16. Кемело Нгуена, 55. Андреа Христов

Треньор: Златомир Загорчич

Пирин: 12. Ник Хенгелман, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков ( 80 - 7. Мохамед Брахими), 44. Конър Хендерсън, 31. Красимир Станоев (74 - 29. Станислав Костов), 2. Педро Ферари, 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев (87 - 73. Венцислав Бенгюзов), 6. Юлиян Попев, 14. Стилиян Николов

Резерви: 76. Александър Марковски, 73. Венцислав Бенгюзов, 7. Мохамед Брахими, 5. Николай Бодуров, 8. Орлин Старокин, 29. Станислав Костов, 45. Христофор Хубчев

Треньор: Уорън Фийни

Ж.к: Венцислав Керчев (Славия)

Съдия: Георги Кабаков

Стадион: „Славия”