Славия е новият носител на Купата на България след изключително драматичен финал срещу Левски. Славия спечели с 4:2 след изпълнение на дузпи на националния стадион „Васил Левски“. Редовните 90 минути и след продълженията – 120 минути двубоят завърши 0:0. Славия спечели за първи път от 22 години насам трофей. Това е осма Купата на България в историята на столичния клуб.

Левски имаше надмощие през редовните 90 минути, но не успя да реализира нито едно от създадените положения пред вратата на Георги Петков, който се превърна в герой за Славия. Вратарят спаси ударите от бялата точка на Жорди Гомес в редовното време, както и на Хали Тиам и Роман Прохазка при изпълнението на дузпите.

Дузпите за Славия бяха реализирани от Иван Минчев, Милчо Ангелов, Стефан Велев и Георги Йомов. За Левски точни бяха Филипе Нашименто и Антонио Вутов.

Съдията Никола Попов свири дузпа за Левски в 10-та минута. Жорди Гомес се опита да подаде, а Владислав Узунов игра с ръка и съдията Никола Попов посочи бялата точка.  Жорди Гомес изпълни наказателния удар в 12-та минута. Той насочи топката в долния десен ъгъл, но Георги Петков плонжира и успя да спаси.

Минута по-късно Габриел Обертан комбинира с Роман Прохазка, който продължи към Жорди Гомес, но той се размина с топката, която попадна в Паулиньо и той стреля, право в ръцете на Георги Петков.

Габриел Обертан развинти Стефан Велев в 14-та минута, след което стреля, но неточно в аут.

Жорди Гомес центрира в наказателното поле на Славия в 17-та минута, където Хали Тиам бе оставен непокрит и стреля с глава, но неточно в аут.

Галин Иванов центрира в наказателното поле на Левски в 24-та минута, където Божидар Митрев боксира топката.

Паулиньо овладя топката на гърди в 30-та минута, след което преодоля Шоколаров и Велков. Бразилецът стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Георги Петков.

Галин Иванов стреля от фаул в 36-та минута, но Божидар Митрев спаси без проблеми.

Левски организира много добра атака в 47-та минута. Габриел Обертан подаде към Серджиу Буш, който стреля, но неточно в аут.

Янис Карабельов отправи удар от разстояние в 51-та минута, но топлата премина над напречната греда в аут.

Жорди Гомес пусна отличен пас към Габриел Обертан в 61-та минута, който проби по дясното крило, излезе сам срещу Георги Петков, но вместо да стреля се опита да комбинира със свой съотборник, но защитник на Славия успя да изчисти топката.

Левски организира много добра атака в 78-та минута. Роман Прохазка с дълъг пас изведе Серджиу Буш, който се измъкна от Андреа Христов, след което овладя топката, отново финтира защитника на „белите“ и стреля, но неточно над напречната греда в аут.

Габриел Обертан отправи много хубав удар от разстояние в 81-та минута, но Георги Петков направи страхотно спасяване с една ръка.

Минута по-късно след центриране от корнер в наказателното поле на Славия, Хали Тиам бе оставен непокрит и стреля с глава, но над напречната греда в аут.

„Сините“ направиха нов много страхотен пропуск в 88-та минута. Иван Горанов центрира в наказателното поле на Славия, Паулиньо продължи с глава към Габриел Обертан, който стреля, Георги Петков успя да спаси, след което топката срещна левия стълб на вратата му.

Янис Карабельов отправи много хубав удар в 92-та минута, а Божидар Митрев не бе убедителен при първото си спасяване, но при повтораната намеса вратарят на Левски спаси.

Паулиньо финтира Костадин Велков в 94-та минута, след което стреля, но Георги Петков се намеси и с крак изби в корнер.

Хали Тиам отправи много хубав далечен удар в 104-та минута, но Георги Петков плонжира и спаси.

Роман Прохазка отправи много хубав удар от фаул в 115-та минута, но Георги Петков отново успя да спаси.

Славия - Левски 4:2 (след изпълнение на дузпи)

1:0 Иван Минчев - дузпа

1:0 Филипе Нашименто - дузпа

2:1 Милчо Ангелов - дузпа