Първата порция мачове за Купата на България от предварителния кръг завърши, а зрителите станаха свидетели на сериозни изненади. Варненският Спартак елиминира Локомотив София при домакинството си, след като го надигра с 2:1 и изхвърли столичани от турнирната надпревара. Двата гола за варненци вкара Паскалев, а Марио Петков изравни резултата за „железничарите”.

Макар и трудно, Пирин Благоевград отстрани Родопа Смолян с 2:0, като и двете попадения паднаха в заключителните 10 минути. Първо в 81-ата Мирослав Пушкаров откри в родопския град, а Александър Дюлгеров удвои в самия край на срещата.

Загорец Нова Загора пък хвърли другата „бомба”, отстранявайки втородивизионния Хебър Пазарджик. Тодор Чаворси откри резултата за пазарджиклии в 8-ата, но Видев в 42-ата изравни, а в четвъртата минута от добавеното време падна победният гол за Загорец, който ще посрещне носителя на Купата на България – Локомотив Пловдив.

Така Спартак Варна ще приеме елитния Арда в следващия етап, а Пирин ще домакинства на Берое, докато Загорец ще посрещне носителя на Купата на България – Локомотив Пловдив.

Ясен е жребият за Купата! Вижте съперниците на тимовете от efbet Лига!