Лудогорец отстрани втородивизионния Оборище Панагюрище след измъчена победа с 3:2 след продължения на 1/16-финалите за Купата на България.

Разградчани срещнаха сериозни трудности във втори пореден мач и след измъчената победа над Ботев Пловдив в Първа лига в понеделник, трябваше да играят продължения срещу непретенциозния тим от Панагюрище.

Старши треньорът на Лудогорец Димитър Димитров даде почивка на някои от титуляритеу включително Марселиньо и Клаудиу Кешерю, които се появиха в игра в края на редовното време и на практика донесоха победата в продълженията след два гола на Кешерю след асистенции на Марселиньо. Жуниор Кишада даде аванс в резултата за Лудогорец в 38-а минута, но след почивката домакините упражниха натиск и имаха своите положения за гол.

В 48-а минута капитанът на Оборище Георги Нетов бе близо до изравнително попадение, но вратарят на гостите спаси. Нетов обаче успя да реализира в 77-а минута, когато прати топката в мрежата след неубедителна намеса на вратаря Броун.

В края на редовното време Георги Нетов се контузи и и остави Оборище с човек по-малко, тъй като домакините бяха извършили трите смени. Численото равенство бе възстановено в продълженията,след като Яцек Горалски от Лудогорец получи втори жълт картон.

В 99-а минута Клаудиу Кешерю реши мача, като отбеляза втори гол за Лудогорец с глава след асистенция на Марселиньо. Комбинацията между двамата се повтори в 114-а минута, когато отново Марселиньо подаде на румънеца и той отбеляза втория си гол в мача.

В самия край Мартин Василев върна един гол за Оборище и направи загубата на на домакините по-почетна.