Отборите на ЦСКА и Лудогорец изиграха изключително интригуващ първи полуфинален мач помежду си за Купата на България и завършиха 1:1 в София. В началото на втората част в мача имаше спорна ситуация, след като Иван Турицов направи съприкосновение с краката на Елвис Ману в наказателното поле на ЦСКА, ала реферът Волен Чинков не отсъди нарушение. На повторенията се видя, че Турицов рита Ману и реферът Чинков взима грешно решение.

След точно час игра пък Бърнард Текпетей бе изгонен след два жълти картона, а Тиаго Родригес поведе „червените” в резултата след 77 минути игра. В 81-ата пък Каули Оливейра изравни резултата за „орлите” и отбеляза изключително ценен гол на чужд терен за предстоящия реванш на „Хювефарма Арена”, който е идната седмица. Срещата пък бе повторен дебют за Любослав Пенев начело на тима от столицата, след като преди броени дни застана отново начело след уволнението на Бруно Акрапович.

Отзивите след мача:

Пенев: Заслужавахме да победим с разлика в този мач​

Дамбраускас: Второто полувреме бе разочарование за нас

Петричев: Чинков не даде чиста дузпа за Лудогорец и спести червен картон на Турицов​

Тиаго Родригес: Доволни сме​

Любослав Пенев подреди своите в схема 4-2-3-1. Пред вратаря Бусато отбраната бе изградена от Мазику, Кох, Матей и Турицов, който действаше по десния бек. Пред карето опорни халфове бяха Жеферсон и Амос Юга. Зад нападателя Жорди Кайседо пък застанаха Енрике Рафаел, Тиаго Родригес, който беше с капитанската лента и Джером Синклер.

Валдас Дамбраускас изведе "орлите" в същата постройка. На вратата стартира Кристиан Кахлина, а пред хърватина бранителите бяха Сисиньо, Вердон, Жосуе Са и Икоко на левия бек. Алекс Сантана и Анисе бяха халфовете пред защитата, докато Текпетей, Вандерсон и Каули Оливейра трябваше да захранват с пасове нападателя Пиерос Сотириу.

Преди първия съдийски сигнал на рефера Чинков двата отбора почетоха с минута мълчание загубата на делегата в БФС - Марин Раковски, както и на бившия защитник на ЦСКА и Черно море - Иван Василев.

Срещата стартира с натиск от Лудогорец, но "орлите" чрез Бърнард Текпетей не успяха да завършат нападение с удар, след като центрирането отдясно на нигериеца бе блокирано от бранители на ЦСКА. В последвалото нападение пък "червените" отправиха първи точен удар. Жосуе Са опита да комбинира вляво към Сисиньо, но националът на България се подхлъзна, а Жорди Кайседо открадна топката и напредна към наказателното поле на Лудогорец. Последва силен шут, но Кристиан Кахлина улови топката.

84 снимки

В 10-ата минута Текпетей изведе зад отбраната на ЦСКА Пиерос Сотириу, но кипърецът бе в засада. След нея пък той падна на тревата и показа с ръка към скамейката на Лудогорец, че има травма, а Валдас Дамбраускас вкара на негово място Елвис Ману.

Осем по-късно ЦСКА допусна неточност при изнасянето на топката чрез Мено Кох, а Вандерсон открадна и видя вляво Каули Оливейра. Бразилецът с германски паспорт шутира по земя с левия крак, ала неточно и играта продължи с аут. След половин час игра Синклер бе притиснат вдясно от трима играчи на Лудогорец. Топката отиде в Текпетей, който шутира силно с десния крак, но Бусато изби встрани.

Четири минути преди края на първата част Мазику центрира в наказателното поле на Лудогорец за Кайседо. Еквадорецът се пребори във въздуха с Вердон и Са, след което нанесе удар с глава, но Кахлина спря кълбото пред себе си. В 44-ата минута и Енрике Рафаел обстрелва вратата на Кахлина, но и в този път хърватинът се справи умело и отрази удара.

В добавеното време на първото полувреме капитанът на домакините Тиаго Родригес шутира силно от пряк свободен удар, а Кахлина с една ръка боксира. Топката можеше да бъде отиграна от Юрген Матей, но Анисе с тяло блокира опита на нидерландеца да бъде по-точен и той прати топката аут.

ЦСКА стартира добре второто полувреме и в 50-ата се откри първата добра възможност за домакините през втората част. Синклер финтира добре вдясно Сисиньо и центрира за Кайседо, но той се размина с топката. Тя отиде в Мазику, който върна с центриране за еквадореца, който този път отправи удар с глава, но отново право в Кахлина.

В 53-ата минута Ману бе изведен в наказателното поле на ЦСКА и падна след единоборство с Иван Турицов. От лагера на Лудогорец имаха претенции за дузпа, а реферът Чинков не отсъди нарушение за Лудогорец, макар да бе на добра позиция.

Иван Турицов и Елвис Ману

В ответната атака Кахлина направи зрелищно спасяване. Енрике Рафаел бе изведен вляво и елиминира Сисиньо, след което влезе в наказателното поле на "орлите". Португалецът шутира в близкия ъгъл на хърватския страж на разградчани, който с дясната ръка прати топката в ъглов удар. От него пък топката отиде на левия крак на Амос Юга, който я посрещна от воле, ала опитът на халфа от ЦАР отиде над напречната греда.

В 56-ата Тиаго шутира мощно отдясно към вратата на Лудогорец, но Вердон парира опита, а в последствие топката отиде право в Кахлина. След точно час игра разградчани останаха с човек по-малко, след като Бърнард Текпетей избута в гръб набралия скорост в половината на гостите Синклеър и на рефера Чинков не му остана нищо друго, освен да изгони атакуващия футболист на "орлите". При падането пък английския футболист на ЦСКА получи травма и домакините им се наложи да извършват принудителна смяна.

Логично, домакините натиснаха опонента, а в 64-ата Тиаго комбинира на двойно с Кайседо, който върна към капитана на отбора си с гръб към разградската врата. Последва шут на португалеца, който обаче бе блокиран. "Червените" притискаха все повече съперника, но до опасности пред вратата на Кахлина не се стигаше. Четвърт час преди края удар на Кайседо бе блокиран от Са и топката отиде в корнер за домакините, от който не произлезе нищо интересно.

Защитата на отбраната се пропука обаче в 77-ата минута. Георги Йомов бе изведен вдясно и проби навътре. Последва пас към Жеферсон, а той продължи вляво за Тиаго Родригес. Португалецът отправи мощен удар по диагонала, който нямаше шанс да бъде отразен от Кристиан Кахлина - 1:0.

Девет минути преди края на мача пък Жул Кейта направи уникален пропуск за "червените". Отдаденият под наем от Лил офанзивен полузащитник бе изведен с дълъг пас от полето на ЦСКА, след като Лудогорец изпълни ъглов удар и напредна към вратата на гостите. Плътно зад Кейта бягаше Жордан Икоко, а ударът на играча на ЦСКА бе изключително слаб и Кахлина спаси "орлите".

В 83-ата минута пък "орлите" стигнаха до много важен гол на чужд терен. Топката бе центрирана от свободен удар от Кирил Десподов на далечната греда. Жеферсон изпусна Каули Оливейра, а бразилецът отблизо матира Бусато - 1:1.

В самия край на срещата Георги Йомов центрира отдясно към Жорди Кайседо, но и този път нападателят на "червените" не успя да атакува умело топката. Това бе последният по-интересен момент от срещата в София и между двата отбора предстои ответна среща в Разград.

FT / ЦСКА 1:1 ЛУДОГОРЕЦ

1:0 Тиаго Родригес (77)

1:1 Каули Оливейра (83)

Рефер: Волен Чинков (София)

Стадион: „Българска армия” (София)

Стартови състави:

ЦСКА (4-2-3-1): Густаво Бусато - 18 Брадли Мазику 2 Юрген Матей 4 Мено Кох 19 Иван Турицов 🟨 3 - Жеферсон Телес 🟨 21 Амос Юга - 7 Енрике Рафаел (66' 10 Георги Йомов) 20 Тиаго Родригес /к/ 24 Джером Синклер (66' - 14 Жул Кейта) - 30 Жорди Кайседо

Резерви: 25 Димитър Евтимов - 10 Георги Йомов 11 Петър Занев 8 Греъм Кери 14 Жул Кейта 17 Бисмарк Чарлс 28 Пламен Гълъбов

Треньор: Любослав Пенев

Лудогорец (4-2-3-1): Кристиан Кахлина - 4 Сисиньо 🟨 24 Оливие Вердон 32 Жосуе Са 22 Жордан Икоко - 7 Алекс Сантана 12 Анисе -  37 Бернард Текпетей 🟥 88 Вандерсон /к/ (66' - 11 Кирил Десподов) 95 Каули Оливейра - 19 Пиерос Сотириу (14' - 10 Елвис Ману (87' - 28 Клаудиу Кешеру))

Резерви: Дамян Христов - 5 Георги Терзиев 10 Елвис Ману 11 Кирил Десподов 21 Драгош Григоре 25 Стефан Баджи 28 Клаудиу Кешеру