Лудогорец преодоля Несебър, без да блести, побеждавайки го с 3:1 на стадиона край морето. Така шампионите се класираха за осминафиналите в турнира за Купата на България, след като стигнаха до пълен обрат срещу втородивизионния тим.

Очаквано, Лудогорец излезе с много промени в състава си, тъй като наставникът Пауло Аутуори бе дал почивка на доста от тези, които изнасят основната тежест в първенството и Лига Европа.

В състава на домакините също имаше 7 промени.

Лудогорец натисна от самото начало, приложи висока преса и бързо стигна до положение за гол. В 8-ата минута Жоао Пауло стигна до аутлинията и центрира, поставяйки топката на главата на Димо Бакалов, но ударът му обаче бе отразен от вратаря на Несебър Петко Пацов в корнер.

Нов голям пропуск направи Лудогорец в 19-ата минута, Жоао Пауло нахлу дълбоко в пеналта на Несъбър, но ударът му бе отразен от вратаря Пацов.

В 23-ата минута Лукас Саша завърши хубава комбинация на Лудогорец, но вратарят Пацов отново спаси, избивайки в корнер.

Но още при първата си възможност Несебър сюрпризира неприятно шампионите. В 26-ата минута след корнер, изпълнен от Галин Димов Нуретин Пюскюлю скочи най-високо и възползвайки се от неуверената намеса на вратаря Хорхе Броун, за да прати с глава топката в мрежата.

В 36-ата минута Лудогорец изравни със спорен гол. Кампаняро падна в пеналта на Несебър, Жоао Пауло пое топката сякаш с рамо, домакините претендираха за игра с ръка, Жоао Пауло напредна и преодоля вратаря на Несебър. Повторението показа ообаче, че Жоао Пауло наистина игра с ръка. Но голът беше зачетен – 1:1.

Нов голям пропуск направи Лудогорец в началото на втората част. Жоао Пауло видя удара си отблизо в 57-ата минута блокиран от Ташолов.

В 64-ата минута обаче Лудогорец стигна до пълния обрат. След корнер Форстър отклони топката, после Кампаняро продължи и Георги Терзиев технично с крак и с гръб към вратата вкара за Лудогорец.

В 83-ата минута Натанаел размаха ръце при единоборство със Симеон Баев, но не бе санкциониран с жълт картон.

В 87-ата минута младият Доминик Янков направи хубав пробив отляво и подаде към Джоди Лукоки, който фиксира крайния резултат – 3:1 за Лудогорец срещу Несебър.

НЕСЕБЪР - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

1:0 Нуретин Пюскюлю 26, 1:1 Жоао Пауло 36, 1:2 Георги Терзиев 64, 1:3 Джоди Лукоки 87

НЕСЕБЪР: 33 Петко Пацов, 18 Нуретин Пюскюлю, 16 Николай Дамянов, 2 Джуниет Али, 32 Симеон Баев, 10 Галин Димов, 3 Атанас Ташолов, 8 Иван Михайлов, 14 Николай Дросев, 20 Жак Пехливанов, 19 Реджеб Халил /Резерви: 1 Павел Здравков, 23 Диян Молдованов, 7 Боримир Карамфилов, 9 Трайо Грозев, 17 Джунейт Яшар, 6 Радослав Апостолов, 15 Али Ахмед/ Старши треньор - Николай Жечев
ЛУДОГОРЕЦ: 1 Хорхе Броун, 3 Антон Недялков, 25 Цветомир Панов, 90 Рафаел Форстър, 5 Георги Терзиев, 8 Лукас Саша, 11 Мей Махлангу, 10 Густаво Кампаняро, 7 Димо Бакалов, 92 Джоди Лукоки, 37 Жоао Пауло /Резерви: 33 Ренан, 88 Вандерсон, 30 Козмин Моци, 84 Марселиньо, 6 Натанаел, 4 Сисиньо, 64 Доминик Янков/. Старши треньор - Пауло Аутуори.