Черно море се класира за четвъртфиналите за SESAME Купа на България. Това стана факт след победа с 3:1 над Локомотив Пловдив на "Тича". Варненци направиха обрат, а над всички беше Матиас Курьор, който изигра последния мач в кариерата си. "Смърфовете" поведоха в 37-ата минута чрез Бирсент Карагарен, а в края на първата част Матиас Курьор изравни. В 66-ата минута отново нападателят се разписа за 2:1, а крайният резултат оформи Ангел Ангелов в добавеното време.

"Моряците" имаха пълно превъзходство през второто полувреме, когато и голове на Алекс Фернандес и Курьор бяха отменени заради засади. Шоуто във Варна обаче открадна Курьор, който изигра страхотен мач и поведе своя отбор към обрат и заслужено място напред в турнира.

start-photo.bg
46 снимки

Преди началото на мача Матиас Курьор получи награди от Черно море и феновете на клуба. Нападателят от Мартиника обяви, че това е последният мач в кариерата му, а занапред ще бъде скаут на "моряците".

В 6-ата минута Бирсент Карагарен шутира от пряк свободен удар на около 15 метра, но не намери очертанията на вратата. В 9-ата минута Димитър Илиев се освободи от Мимито, навлезе в наказателното поле отдясно и отправи удар с външен фалц, което провокира бляскава намеса от Иван Дюлгеров.

В 23-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на "моряците" след центриране от корнер. Удар на Димитър Илиев беше блокиран от Виктор Попов, а кълбото се озова в Райън Бидунга. Конгоанският защитник също отправи удар от десетина метра, но Дюлгеров се справи.

След половин час игра Черно море пропусна отличен шанс да поведе в резултата. Мимито отне топката в центъра на терена и изведе Мазир Сула сам срещу Динко Хоркаш. Алжирецът напредна и отправи удар, който вратарят на гостите изби с крак. Малко след това Сула шутира от около 20 метра, но този път не затрудни стража на гостите. По-добрата игра на домакините в тези минути от мача продължи. В 36-ата минута Курьор засече с глава центриране от пряк свободен удар на Алекс Фернандес, но Хоркаш се справи.

Само минута по-късно "смърфовете" поведоха. Пиер Зебли проби през центъра и намери Йосип Томашевич отляво. Хърватинът центрира в наказателното поле, където Живко Атанасов и Петър Босанчич не се ориентираха добре, което позволи на Бирсент Карагарен да овладее и с прецизен шут от средна дистанция да вкара за 0:1.

В продължението на първата част Матиас Курьор изравни резултата. Нападателят получи извеждащ пас от Мимито, избяга от Матеус и отправи удар в близкия ъгъл, който се оказа неспасяем за Хоркаш за 1:1.

Второто полувреме започна с нова добра възможност пред Курьор. Офанзивният футболист беше изведен отляво, напредна и потърси далечния ъгъл, но ударът му беше неточен. В 58-ата минута стражът на пловдивчани трябваше да се намесва след шут на Мимито от средна дистанция.

Черно море направи пълен обрат в 66-ата минута. Николай Златев пусна извеждащ пас за Курьор отдясно. Бидунга и Хоркаш не се разбраха, вратарят тръгна да излиза, а Курьор ги изпревари, чукна топката с глава, което го остави сам на празна врата и вкара за 2:1.

В 71-ата минута варненци стигнаха и до трети гол във вратата на Локомотив, който обаче беше отменен заради засада. Курьор беше изведен от Мимито, но беше зад последния футболист в "черно-бяло". Нападателят напредна и пусна успореден пас за Алекс Фернандес, който вкара, но попадението беше отменено.

В 80-ата минута Черно море получи право да изпълни пряк свободен удар отляво на наказателното поле. Курьор потърси далечния ъгъл, но топката мина опасно покрай вратата. Секунди по-късно Мимито отправи коварен удар от границата на пеналта, а Хоркаш изби в корнер.

В 86-ата минута Велислав Василев навърза няколко играчи на гостите и отправи топовен шут от около 15 метра. Хоркаш изби топката, която се озова в Курьор, а той я прати във вратата. И този гол обаче беше отменен заради засада. Това беше и последното действие във футболната кариера на нападателя, който веднага след това беше заменен от Исмаил Иса.

"Смърфовете" бяха близо до изравнителен гол в 88-ата минута, когато Боруков засече с глава центриране отляво, но Дюлгеров изби. В добавеното време на мача Стефан Велев не намери очертанията на вратата от удобна позиция.

Черно море сложи точка на спора в третата минута на добавеното време. Исмаил Иса пусна страхотен пас до аутлинията отляво за Ангел Ангелов. Младокът напредна и със силен шут в горния далечен удар вкара за 3:1.

Черно море - Локомотив Пловдив 3:1

0:1 Бирсент Карагарен (37)

1:1 Матиас Курьор (45+1)

2:1 Матиас Курьор (66)

3:1 Ангел Ангелов (90+3)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов-к, 15. Петар Босанчич, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 77. Стефан Велев, 88. Мимито, 39. Николай Златев (69 - 17. Ангел Ангелов), 11. Алекс Фернандес (87 - 27. Даниел Димов), 8. Мазир Сула (60 - 10. Велислав Василев), 19. Матиас Курьор (87 - 9. Исмаил Иса)

Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 32. Мартин Дичев, 27. Даниел Димов, 10. Велислав Василев, 17. Ангел Ангелов, 9. Исмаил Иса

Треньор Илиан Илиев

Локомотив Пд: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 91. Райън Бидунга, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеуш Да Силва, 34. Петър Витанов (61 - 10. Джовани), 15. Пиер Зебли (80 - 99. Преслав Боруков), 33. Георги Каракашев (80 -11. Ивайло Димитров), 7. Бабакар Дион (61 - 21. Евандро), 14. Димитър Илиев-к, 9. Бирсент Карагарен

Резерви: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 19. Александър Василев, 10. Джовани, 21. Евандро, 99. Преслав Боруков, 11. Ивайло Димитров

Треньор Александър Томаш

Ж.к.: Живко Атанасов, Исмаил Иса (Черно море); Георги Каракашев, Петър Витанов, Мартин Паскалев (Локомотив Пд)