Ботев Пловдив взе минимален аванс с 3:2 срещу ЦСКА след изиграването на първия полуфинален мач за Купата на България, който се проведе на спортния комплекс в Коматево. Двубоят премина през редица обрати и много страсти. „Червените“ играха през голяма част от второто полувреме с човек по-малко, но все пак успяха да изравнят резултата до 2:2, а „канарчетата“ стигнаха до победния гол в 84-та минута. В срещата имаше няколко дискусионни ситуации.

Тодор Неделев записа своя мач номер 200 с екипа на Ботев във всички надпревари. Преди началото на двубоя той получи специална фланелка по повода от легендата на „карчетата“ Петър Зехтински.

ЦСКА създаде първата опасност в мача във 2-та минута. След груба грешка на Радослав Терзиев, топката попадна в Али Соу, който излезе сам срещу Даниел Кайзер и стреля, но неточно в аут.

Съдията Николай Йорданов свири дузпа за Ботев Пловдив в 13-та минута. Божидар Чорбаджийски фаулира Лазар Марин и съдията Николай Йорданов посочи бялата точка.

Тодор Неделев изведе Ботев напред в резултата, след като реализира наказателния удар в 14-та минута.

Стойчо Атанасов удари без топка Джонатан Перейра в 18-та минута. Съдиите маркираха нарушение в полза на Ботев, но Николай Йорданов не показа никакъв картон на Атанасов.

Кристиян Малинов стреля от фаул в 21-та минута, но изпрати топката над напречната греда на вратата на Даниел Кайзер.

Ботев Пловдив поведе с 2:0 в 26-та минута. Джонатан Перейра влезе бурно в краката на Жанио Бикел, където останаха съмнения за нарушение, но ситуацията бе подмината от съдията Николай Йорданов. Топката стигна до Тодор Неделев, който пусна перфектен пас към Антонио Вутов. Вутов финтира Чорбаджийски в наказателното поле на ЦСКА, а след това вкара топката във вратата на Витаутас.

Съдията Николай Йорданов свири дузпа за ЦСКА в 31-та минута. Енрике Рафаел проби, след което центрира в наказателното поле на Ботев, Джонатан Перейра се хвърли на шпагат, топката срещна първо лявото му рамо, а след това защитникът игра с топката с дясната си ръка.

Али Соу бе безкомпромисен и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Кайзер, който нямаше никакви шансове, а ЦСКА намали изоставането си в резултата – 1:2.

ЦСКА завърши мача в намален състав, след като в 53-та минута Жанио Бикел фаулира Александър Тонев и съдията Николай Йорданов изгони играча на „червените“ с втори жълт картон.

Минута по-късно Тодор Неделев изпълни късо прекия свободен удар и пусна към Александър Тонев в наказателното поле на ЦСКА. Тонев отправи много хубав удар, Витаутас спаси, а след това топката рикошира в крака на Балтанов, който не успя да засече и топката излезе в аут.

ЦСКА пропусна да изравни резултата в 61-та минута. Жоржиньо центрира в наказателното поле на Ботев, където Али Соу скочи най-високо и стреля с глава, топката срещна напречната греда на вратата на Кайзер.

След това останаха много сериозни съмнения за дузпа в полза на ЦСКА, но съдията Николай Йорданов подмина претенциите на играчите в червено. Радослав Терзиев се опита да изчисти топката, но я изпрати в ръцете на Джонатан Перейра. Съдията Николай Йорданов имаше основание да посочи бялата точка. От щаба на ЦСКА имаха претенции за дузпа, но Йорданов не свири такава. Али Соу имаше много сериозни претенции за дузпа, за което получи жълт картон от рефера. Любослав Пенев също бурно протестира срещу решението на арбитъра да не отсъди наказателен удар.

Радослав Терзиев фаулира Кристиян Малинов току пред границата на наказателното поле на Ботев Пловдив, за което можеше да получи втори жълт картон в срещата. Кристиан Димитров бурно протестира срещу решението на Йорданов да маркира нарушение, за което защитникът на Ботев получи жълт картон.

ЦСКА изравни резултата в 69-та минута. Рубен Пинто вкара много красив гол от пряк свободен удар. Пинто с топовен удар вкара топката в десния ъгъл на вратата на Кайзер.

Ботев Пловдив реализира трети гол в 84-та минута. Тодор Неделев направи двойно подаване с Феребори Доре, след което нападателят остана сам срещу Витаутас и не пропусна да вкара за 3:2.

Радослав Терзиев удари Кристиян Малинов в лицето в 86-та минута, но съдията Николай Йорданов подмина ситуацията.

Ботев направи невероятен пропуск в 88-та минута.  Антонио Вутов изведе със страхотен пас Тодор Неделев, който излезе сам срещу Витаутас и стреля покрай вратаря на ЦСКА, но Турицов успя да изчисти малко пред гол линията.

Така Ботев взе аванс от един гол преди реванша на стадион „Българска Армия“, който е след седмица, но головете на чужд терен от страна на ЦСКА могат да имат решаващо значение в ответната среща.

Ботев - ЦСКА 3:2

1:0 Тодор Неделев 14' (дузпа)

2:0 Антонио Вутов 26'

2:1 Али Соу 33' (дузпа)

2:2 Рубен Пинто 69'

3:2 Феребори Доре 84'