Локомотив Пловдив отстрани втородивизионния Марица след успех с 3:1 в 1/16-финалите за Купата на България. "Смърфовете" бяха гости на своя собствен стадион "Лаута", тъй като градския съперник нямаше как да приеме двубоя.

Първото полувреме завърши без гол, въпреки че и двата отбора пропусна добри възможности.

Веднага след подновяването на играта Димитър Велковски намери Дино Мартинович, който изведе Локомотив напред в резултата. В 59-ата минута Симеон Райков от пряк свободен удар направи резултата 2:0.

Футболистите на Марица намериха сили да се върнат в мача само четири минути по-късно. Венцислав Гюзелев бе изпуснат на точката на дузпата и с хубав удар се разписа.

В 66-ата минута Димо Бакалов реши спора в този мач, след като се възползва от извеждащ пас на Пауло Серджо.

До края на срещата играчите на Марица хвърлиха всички сили в атака, но не успяха да променят нищо.