Отборът на Лудогорец успя да обърне и се наложи над Левски с 2:1 в осминафинал от SESAME Купа на България и по този начин детронира „сините“, след като те спечелиха трофея през месец май. И трите гола паднаха през второто полувреме, след като Уелтън даде аванс на „столичани“ в 61-ат минута, но осем след това влезлият като резерва Игор Тиаго с първото си докосване изравни за „орлите“.

Единадесет преди края Бърнард Текпетей обърна резултата в полза на шампиона на България след досадна грешка от Пламен Андреев. В дсамия край на срещата пък Хосе Кордоба би дузпа и я прати изключително неточно към лудогорската врата и пропусна възможността да прати мача в продължения.

По този начин Левски продължи негативните резултати при себе си, след като в последните мачовеe, като след 10 срещи тимът има едва един успех - срещу третодивизионния Вихрен Сандански в предния рунд от турнирната надпревара.

"Сините" стартираха мача с висока преса по терена на "Хювефарма арена", опитвайки да откраднат топката пред наказателното поле на разградчани. В петата минута Георги Миланов стреля към вратата на Лудогорец, но без да затрудни Симон Слуга, който улови с лекота. Последва нахлуване на Уелтън по лявото крило, след като  Роналдо спечели спорна топка във въздуха, но Оливие Вердон затвори бразилеца, който пък стреля неточно. В 11-ата отново Миланов атакува лудогорската врата, този път с глава след центриране отляво на Цунами, а Слуга пак реагира добре и спаси.

100 снимки

Темпото в Разград леко поспадна след първоначалните "сини" напъни, като Лудогорец започна да контролира повече топката. В 22-ата минута се откри най-добрата ситуация за гол пред двата отбора. Уелтън финтира отляво Сисиньо, който падна на земята и стреля по диагонала, но хърватският вратар на "орлите" се намеси добре. Малко след това реферът Давидов предупреди скамейката на Левски за протести.

В 27-ата Антон Недялков се понесе по лявото крило, след като беше изведен и достави центриране към Пьотровски. Полякът отигра от дистанция с глава, но прати топката над вратата. Десетина преди края на първата част Уелтън опита комбинация с Роналдо пред вратата на Лудогорец, но Слуга изби в ъглов удар. След него не се случи нищо вълнуващо в наказателното поле на "орлите".

В 39-ата Бърнард Текпетей шутира много силно от средно разстояние, но Пламен Андреев внимаваше и боксира встрани топката. В добавеното време на първото полувреме пък Георги Миланов подмина Нонато и стреля силно с левия крак, но Слуга изби. В последствие Уелтън опита да довкара топката, но Антон Недялков се намеси отлично и изби в корнер, за да не може бразилецът да вкара гол.

Шест след подновяването на играта от Георги Давидов, Уелтън нахлу отляво и пусна отляво, но Роналдо от близка дистанция не успя да достигне до топката.  В 61-ата минута Левски откри резултата в Разград. Цунами центрира отляво в наказателното поле на Лудогорец, а Уелтън засече топката с корем, след което я прати зад Симон Слуга.

Лудогорец започна да атакува по-яростно, което даде резултат в 69-ата минута. Секунди, след като се появи на терена - Игор Тиаго, изравни, след като Якуб Пьотровски финтира вляво Цунами и центрира прострелно. Хосе Кордоба се забави безкрайно много, а бразилският таран на "орлите" изравни от няколко метра, след като Пламен Андреев нямаше как да реагира - 1:1.

В 72-ата Текпетей проби отляво и центрира в наказателното поле на Левски. Ван дер Каап го блокира, след което топката срещна ръката на нидерландския бранител на "сините", като преди това се отби и в крака му, а реферът Давидов остави играта да продължи. Пет след това пък Уелтън атакува лудогорската врата, докато Пластун отказа да го атакува. Последва удар на бразилеца, който беше отразен от Слуга.

В 79-ата минута Бърнард Текпетей обърна развоя на срещата, след като топката се озова в него. Ганаецът шутира много силно, а опитът за отразяване на Пламен Андреев беше крайно неуспешен, след което топката влетя в "синята" врата за 2:1.

Три след това Ван дер Каап опита амбициозен удар от разстояние, но топката беше в обхвата на Симон Слуга. Секунди след това пък Хосе Кордоба стреля по земя, а вратарят на Лудогорец изби в корнер с една ръка.

77 снимки

Шест преди края пък Уелтън даде към Миланов, който продължи за Цунами в наказателното поле. Бразилецът стреля по диагонала, но неточно, а "сините" имаха претенции за дузпа в тази ситуация заради игра с ръка на Оливие Вердон. Реферът беше привикан да преразгледа ситуацията на мониторите. След видяното съдията посочи бялата точка за столичани. Зад топката застана Хосе Кордоба, който стреля неточно над вратата и прати кълбото аут.

Давидов даде 10 минути добавено време, а в 96-ата Цунами центрира за Патрик-Габриел Галчев, който стреля с глава, но топката отиде аут. Това беше и последният по-интересен щрих в срещата и "орлите" детронираха Левски от турнира.

FT / ЛУДОГОРЕЦ – ЛЕВСКИ 2:1

0:1 Уелтън (61)

1:1 Игор Тиаго (69)

2:1 Бърнард Текпетей (79)