Отборът на Лудогорец не допусна изненада в най-интересния от четвъртфиналните мачове в Купата на България. На стадион „Локомотив“ разградчани спечелиха убедително с 4:0, като не оставиха съмнение в огромното си превъзходство над тима, воден от бившия им наставник Едуард Ераносян. Интригата беше приключила далеч преди последния съдийски сигнал, който дойде при любопитни обстоятелства, след като група привърженици нахлу на терена.

Началото на мача беше доста взривоопасно и още в 5-ата минута се стигна до сериозен катаклизъм пред вратарското поле на Ясеин Ел Харуби. Марселиньо беше изведен в коридор и се подхлъзна точно преди да стреля. Така топката отиде у Джонатан Кафу, който финтира Виданов и после стреля в тялото на Пламен Крумов, при което останаха известни съмнения за игра с ръка на бранителя. Накрая Вандерсон приключи атаката с изстрел в ръцете на Ел Харуби.

Само секунди по-късно Густаво Кампаняро реши да обстрелва от дъгата, като изпрати шута си на сантиметри встрани от десния стълб. Локомотив отвърна с опасна атака в 8-ата минута, която обаче се оказа единствената за тях през първото полувреме. Мартин Камбуров изведе страхотно Димо Бакалов през центъра, но с човек на гърба бившият играч на Лудогорец се забави при изстрела и накрая беше затворен от вратаря Ренан дос Сантос.

Гостите продължиха да диктуват темпото и в 22-ата минута един късо разигран корнер между Вандерсон и Марселиньо отвори неочаквана възможност пред последния. Капитанът на шампионите финтира Бакалов в наказателното поле и от малък ъгъл опита топовен шут към близката сглобка. За късмет на Ел Харуби топката прелетя над целта.

Логичното все пак се случи в 32-ата минута, когато Марселиньо се отчете с поредния си шедьовър. Бразилецът се възползва максимално от пресечения извеждащ пас към Джонатан Кафу и от 23-24 метра изпрати истинска бомба до дясната греда зад Ел Харуби – 1:0.

Три минути преди почивката „орлите“ можеха да стигнат и до по-комфортен аванс на почивката. Сисиньо проби отдясно и отправи меко центриране към близката греда, където Густаво Кампаняро се извиси и стреля с глава, улучвайки страничния стълб срещу себе си.

След почивката Локомотив направи опит да заиграе по-смело и в 52-ата минута отново пред Бакалов се откри шанс да опита късмета си. Веселин Марчев догони топката в наказателното поле отляво и сви към Бакалов на близката греда, но крилото не успя да улучи очертанията на вратата.

Този пропуск бе последван от мълниеносен отговор. В 53-ата минута Марселиньо нацели лявата греда с шут от границата на пеналта, а след страхотен пропуск на Вандерсон, шампионите удвоиха преднината в 59-ата минута. Тогава нисичкият бразилец се реваншира с чудесна техника и литна без проблеми Виданов в наказателното поле. Последва шут в горния десен ъгъл, който не остави никакви надежди за Ел Харуби – 0:2.

Три минути по-късно интригата тотално приключи. Вандерсон пак беше изведен отдясно и навлезе в наказателното поле, като опита центриране по земята. Павел Виданов посегна с крак да пресече и много нещастно насочи топката в близкия ъгъл за 0:3.

В 65-ата минута Жуниор Кишада бе изведен от Марселиньо на чиста позиция отляво и нанесе силен шут от 9-10 метра, който беше спасен от вратаря.

Победата на Лудогорец стана още по-изразителна в 78-ата минута, когато резервата Върджил Мисиджан се разписа буквално с първото си докосване до топката. Дани Кики загуби топката в центъра на терена, а това доведе до мълниеносна контраатака. Анисе бързо подаде към Марселиньо, който изведе Мисиджан абсолютно сам срещу вратаря. Вура поведе веднъж, а с втория си досег до кълбото го наниза в близкия долен ъгъл – 0:4.

Последният интересен момент дойде в самия край, като нямаше нищо общо с футбол. Един от привържениците на Локомотив нахлу на терена и пробяга доста терен, преди да бъде приклещен от охранител. Един от тях допусна грешката да свали нахлулия с шут в корема, което веднага накара стотина привърженици на домакините също да слязат на терена покрай загражданията и ъгловото флагче. До по-сериозни инциденти не се стигна, но реферът Ивайло Стоянов реши да не рискува и в този миг свири края на срещата.

ЛОКОМОТИВ ПД – ЛУДОГОРЕЦ 0:3

0:1 Марселиньо 32'

0:2 Вандерсон 59'

0:3 Павел Виданов 62'-автогол

0:4 Върджил Мисиджан 78'

Локо Пд (4-2-3-1): Ясеин Ел Харуби – Пламен Крумов (68' - Гийерме Шоко), Павел Виданов, Кирил Котев (76' - Дино Мартинович), Димитър Везалов – Ванчо Траянов, Димитър Велковски – Веселин Марчев, Дани Кики, Димо Бакалов – Мартин Камбуров /к/ (68' - Парвиз Умарбаев)

Старши треньор: Едуард Ераносян

Лудогорец (4-2-3-1): Ренан дос Сантос – Сисиньо, Козмин Моци, Хосе Паломино, Натанаел – Густаво Кампаняро (83' - Клаудиу Кешеру), Абел Анисе – Джонатан Кафу, Марселиньо /к/, Вандерсон – Жуниор Кишада (66' - Жуниор Кишада)