Верея Стара Загора постигна най-големия си успех в историята, след като достигна до 1/2-финалното стъпало в турнира за Купата на България. С две попадения на Педро Еуженио старогазорци отстраниха Дунав.

Русенци започнаха добре двубоя и още във втората минута Шопов опита центриране към наказателното поле, но след намеса на Аргилашки топката се удари в напречната греда на вратата на Верея.

Малко по-късно Аргилашки се намеси добре при изпълнение на пряк свободен удар за русенци.

В 12-ата минута Момчил Цветанов остана на чиста позиция, но вместо да вкара прати топката в аут. Бандаловски потърси дузпа в 20-ата минута на срещата след съприкосновение с Патев, но дузпа не беше отсъдена.

В 22-ата минута с кинжален удар Педро Еуженио откри резултата и зарадва феновете на домакините. В края на първата част Карагарен излезе в опасна близост с Аргилашки, но вместо да го матира стреля в аут.

През втората част Дунав тръгна добре и в 50-ата минута Будинов опита да затрудни вратаря на домакините, но не реализира.

Резултатът набъбна на 2:0 в 74-ата минута, след като Ларин и Хубчев сбъркаха и Педро Еуженио реализира.

Въпреки опитите си за поне почетен гол, Дунав не успя да го стори и Верея стигна до 1/2-финалите в турнира за Купата на България.

Съставите на двата отбора:

Верея: Аргилашки, Инкоом, Илиев, Бандаловски, Зафиров, Елиаш, Бенгюзов, Еуженио, Цветанов, Балде, Домовчийски
Дунав: Антонов, Милчев, Патев, Ларин, Хубчев, Димов, Аясс, Костадинов, Карагарен, Шопов, Будинов

Съдия: Стефан Апостолов

На 1/2-финалите вече си осигуриха място тимовете на Ботев Пловдив, Лудогорец и Литекс.