Ботев се наложи с 1:0 над Верея в първия полуфинален сблъсък за Купата на България с гол от дузпа в последната минута на мача. Така "канарчетата" са с единия крак на финала в надпреварата.

Домакините започнаха по-активно първите минути на двубоя. В 11-ата минута Георги Андонов имаше възможност да открие резултата след центриране от корнер на Еуженио, но Георги Георгиев спаси.

Най-сериозното положение през първата част бе за тима на Ботев в 22-ата минута на срещата. “Канарчетата” организираха хубава контраатака. Лъчезар Балтанов изведе Фернандо Виана в наказателното поле, бразилецът стреля, но встрани от десния стълб.

В 31-ата минута Тодор Неделев спечели една трудна топка в центъра, след това центрира в наказателното поле към открилия се Балтанов. Капитанът на Ботев шутира, но неточно, встрани от вратата.

Двата тима се отеглиха при резултат 0:0 на полувремето.

През втората част футболистите на Ботев се активизираха. В 62-ата минута Еуженио отправи директен удар от фал, но топката премина над вратата. Няколко минути по-късно отново бе отсъден пряк свобоен удар, португалецът повтори удара си, но пак в аут.

В 65-ата минута Селим Керкар фаулира Фернандо Виана, но бразилецът получи жълт картон за симулация. Това доведе и до грозни сцени на “Трейс Арена”. Докторът на “канарчетата” бе изгонен, заради протести към съдията, а феновете реагираха бурно на създалата се ситуация. Голяма част от оградата бе изпочупена и мачът бе спрян за няколко минути, тъй като имаше възможност привържениците на “канарчетата” да нахлуят на терена. Футболистите на Ботев обаче успяха да успокоят агитката и играта бе подновена.

Два поредни фала бяха свирени в последните няколко минути в полза на гостите. Тодор Неделев стреля, но много неточно, а Бризола отправи хубав удар, но топката премина малко над гредата.

Натискът на Ботев все пак даде резултат. Точно в последната минута на двубоя Омар Косоко си спечели дузпа, след като бе задържан от Владимир Зафиров в наказателното поле. Съдията Волен Чинков посочи бялата точка и отсъди жълт картон на защитника. Тодор Неделев не пропусна и даде аванс на “канарчетата” в двубоя.

Реваншът е на 26 април от 18:00 часа. Срещата ще се излъчва пряко по DIEMA SPORT 2.

Верея: 1 Пламен Колев, 2 Самуел Инкоом, 86 Иван Бандаловски, 3 Владимир Зафиров, 4 Селим Бен Джемиа, 25 Георги Ангелов, 6 Илиас Хасани, 7 Момчил Цветанов, 14 Георги Андонов, 26 Селим Керкар, 77 Педро Еуженио

Ботев Пловдив: 22 Георги Георгиев, 2 Цветомир Панов, 18 Радослав Терзиев, 4 Виктор Генев, 24 Лазар Марин, 14 Меледже Омнебес, 17 Лъчезар Балтанов, 10 Серкар Юсеин, 7 Фелипе Бризола, 8 Тодор Неделев, 9 Фернандо Виана