Левски разби Септември Симитли със 7:0 и уверено продължава напред към 1/4-финалната фаза за Купата на България. Марин Петков започна "синята" голеада в 20-ата минута, след което последваха две попадения на Билал Бари. През втората част домакините не отпуснаха газта и реализираха нови четири гола. Бари оформи своя хеттрик, а Георги Миланов, Борислав Цонев и Димитър Костадинов също записаха имената си сред голмайсторите.

Антон Узунов
47 снимки

Домакините успяха да наложат пресата си още от първия съдийски сигнал. В четвъртата минута Марин Петков овладя топка и стреля към вратата на Антонио Тута, но шутът му бе блокиран от противниковата защита. Топката се озова в краката на Билал Бари, който обаче бе перфектно затворен от стража на Септември.

Последва шанс за Левски от свободен удар. Гьоко Зайков засече центрирането на Георги Миланов, но отправи нещо средно между удар към вратата и центриране към Билал Бари и топката се оказа лесна за Тута.

В осмата минута Марин Петков се размина с откриващото попадение. Нападателят бе забравен от защитата на Септември и стреля към вратата, но Тута отрази. Отбитата топка достигна до Мартин Петков, който също стреля, но прати кълбото над вратата.

Три минути по-късно Септември дочака първата си възможност, когато Китан Василев центрира от изгодна позиция, но Андриан Краев се извиси над всички и предотврати опасността.

Натискът на "сините" даде резултат и последваха вихрени минути. В 20-ата Марин Петков реализира своя четвърти гол за сезона и изведе Левски напред. Георги Миланов нахлу в наказателното поле и подаде към младока, който с удар отблизо прати топката в мрежата на Тута.

Само две минути по-късно авансът на домакините вече бе двоен, след като Билал Бари засече центриране на Андриан Краев и се разписа в трети пореден мач.

Преди да е изминал и половин час игра Бари отново бе на точното място, за да засече меко подаване на Димитър Костадинов, и отбеляза ново попадение, с което оформи класиката.

В една от редките възможности за Септември Васил Божинов се възползва от грешка на Гьоко Зайков и навлезе в наказателното поле на "сините", където обаче бе спрян от Хосе Кордоба. В края на първата част Септември започна да организира постепенни атаки, с което да доближава наказателното поле на "сините", но без реален успех.

Второто полувреме стартира с нов шанс за домакините. Марин Петков преодоля Васил Божинов по фланга и опита центриране по земя към наказателното поле. В първия момент топката бе изчистена, но достигна до Патрик-Габриел Галчев, който пък я постави на главата на Димитър Костадинов. Бившият играч на Септември София обаче стреля над вратата.

В 57-ата минута влезлият от пейката Здравко Димитров опита да помогне на Билал Бари да оформи своя първи хеттрик със синята фланелка. Мароканецът обаче бе добре затворен и не достигна до топката. След час игра и Борислав Цонев опита късмета си, но топката премина встрани от вратата.

В 68-ата минута Георги Миланов се възползва от абсолютния хаос в наказателното поле на гостите. Тута не успя да избие топката след изпълнение на ъглов удар и бившият български национал с лекота покачи до 4:0.

Малко след това "сините" организираха нова атака, в която Ивайло Найденов отправи пас към Бари и позволи на мароканеца да оформи първия си хеттрик със синия екип. Гостите отвърнаха с обещаващи действия, завършили с добро позициониране на Гьоко Зайков, който затвори Васил Божинов.

В 80-ата минута Борислав Цонев получи остро подаване и от непосредствена близост също се разписа.

Седем минути преди края на редовното време и Димитър Костадинов записа името си сред голмайсторите. В последните секунди Борислав Цонев можеше да отбележи второ попадение, но нацели напречната греда.

Така "сините" отбелязаха седем попадения във вратата на свой съперник за първи път от 2018-а година, когато със същия резултат разгромиха Верея.

Левски - Септември Симитли  КР 7:0
1:0 Марин Петков 20'
2:0 Билал Бари 22'
3:0 Билал Бари 27'
4:0 Георги Миланов 68'
5:0 Билал Бари 70'
6:0 Борислав Цонев 80'
7:0 Димитър Костадинов 83'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 66. Пламен Андреев, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов (к), 7. Георги Миланов, 19. Билал Бари, 20. Димитър Костадинов, 33. Хосе Кордоба, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков, 89. Андриан Краев, 91. Драган Михайлович

Треньор: Станимир Стоилов

Септември Симитли: 24. Антонио Тута, 77. Кристиян Михайлов, 4. Димитър Митев, 28. Крум Николов, 19. Васил Божинов, 17. Запро Динев, 11. Китан Василев, 6. Йоан Петров, 66. Христо Младенов, 10. Анатоли Лулейски (к), 99. Кирил Грозданов