Етър се измъчи много, но не стана четвъртият отбор от елита, който отпада в 1/16-финалната фаза на Купата на България. "Болярите" имаха нужда от продължения, за да изхвърлят втородивизионния Поморие като гости.

Те го сториха след успех с 4:2, като в редовното време резултатът беше 2:2. В герой се превърна нападателят на "виолетовите" Иван Петков, който реализира хеттрик. А в последните секунди Румен Руменов само оформи резултата.

Първата част на двубоя предложи доста постна продукция, като чистите положения бяха в полза на гостите. В 37-та минута ветеранът Тодор Колев можеше да открие, но тресна гредата. Само две минути по-късно обаче Етър дръпна в резултата.

Тогава след центриране от пряк свободен удар Иван Петков засече с глава и прати топката в мрежата за 1;0. При този резултат дойде и почивката, а след нея беше изключително интересно и пред двете врати.

Домакините вдигнаха оборотите и имаха няколко шанса, които обаче пропиляха. В 60-та минута обаче стигнаха до попадението, за да направят 1:1. Тогава след късо изпълнен корнер и центриране в наказателното поле Ахмед Ахмедов беше най-съобразителен и прати топката в мрежата за първи път в мрежата на "виолетовите".

Но това статукво не се застоя дълго. Отново Иван Петков беше точен за "болярите" в 67-та минута и гостите дръпнаха с 2:1. Играчите на Поморие се хвърлиха напред след този развой и малко след попадението на Петков претендираха за дузпа, която обаче не получиха.

Това се промени в 85-та минута, когато Станислав Дрянов нахлу в наказателното поле и беше повален от защитник на Етър, а дузпата беше безспорна. От 11-те метра Любомир Божинов се разписа за 2:2 и прати мача в продължения.

В тях на терена имаше само един отбор, а силите на играчите на Поморие просто не стигнаха. Иван Петков оформи хеттрика си с попадението в 95-та минута, за да пречупи окончателно представителя на Втора лига, а в 116-та минута Румен Руменов просто сложи точка на спора с попадението за 4:2 и подпечата визата на Етър за 1/8-финалите.