Битката за Купата на България навлезе в своята най-вълнуваща фаза. Първият финалист вече е определен – Локомотив Пловдив, а тази вечер ще научим кой ще бъде неговият съперник за трофея. В битката за последното останало място влизат отново ЦСКА и Ботев Пловдив.

Двата тима се изправят в мач-реванш от полуфиналите, след като първата среща „канарчетата” се наложиха на свой терен с 3:2. Мача ще се проведе на „Българска армия” от 19.00 часа. Срещата ще можете да наблюдавате по DIEMA SPORT, PLAY DIEMA XTRA и в развитие минута по минута в GONG.BG.

“Червените” няма да могат да разчитат на своя капитан Николай Бодуров. Защитникът получи наказание от Дисциплинарната комисия към БФС вчера заради непристойно поведение (наплюване на Богдан Вашчук) по време на мача от уикенда срещу Левски (0:0). Очаква се на неговата позиция да се появи Валентин Антов.

Дисципът: Бодуров наказан за 1 мач, Пенев със солена глоба

Опитният халф Тиаго Родригес е напълно възстановен от контузията в прасеца и има големи шансове да попадне сред титулярите.

Любослав Пенев не подмина отново темата за съдийството в навечерието на срещата от Купата на България. За рефер беше назначен Петър Костадинов.

Любо Пенев: Съдиите не са виновни, а поръчителите от офисите в Бояна

„Очаквах да е и друг човек, най-вероятно е било случайност един и същ да ни свири четвъртфинал, първия полуфинал. Точно знае какво да направи. Първият мач санкционира Бикел, втория го гони. Той си знае, има си и цел, може би му е много симпатичен", заяви Любослав Пенев.

В Ботев Пловдив няма да могат да разчитат на Радослав Терзиев, който изтърпява наказание, както и на контузиения Джонатан Перейра. Извън групата остана и Антон Карачанаков, който също е с травма. Наставникът Николай Киров взе със себе си в София Антонио Вутов и 16-годишния юноша Станислав Работов.

Победителят от този интригуващ сблъсък ще срещне Локомотив Пд, който отстрани Септември София с общ резултат 4:0 в двата мача (0:0 в реванша на Националния стадион „Васил Левски”).