Олимпиакос и Лудогорец завършиха при резултат 1:1 в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.  В началото на второто полувреме Кирил Десподов (50) реализира красиво от пряк свободен удар, но три минути преди края на двубоя Агибу Камара изравни. Разградчани могат да съжаляват, че изпуснаха победата, след като Пиерос Сотириу и българският национал пропуснаха да отбележат от отлични позиции.

Като цяло Лудогорец изигра отличен мач и с представянето си напомни за най-силните си мачове в Европа.

Олимпиакос Лудогорец

източник: Sofascore.com

Разградчани стартираха уверено и в първите минути на двубоя задържаха продължително топката. Във 2-ата минута Стефан Баджи изведе Кирил Десподов отдясно, след което крилото продължи към включилия се Жордан Икоко. Крайният бранител опита да преодолее Папе Сисе, но защитникът на домакините изби в ъглов удар. След изпълнението на корнера "орлите" не успяха да застрашат Костас Цолакис. Гръцкият гранд отговори със скоростна атака по левия фланг завършила с остро центриране на Кени Лала към Йоргос Масурас, но нападателят се размина и Оливие Вердон решително изби.

Двата тима действаха предпазливо в началните минути и не приемаха излишни рискове. Лудогорец се стремеше да играе стабилно в защита и да залага на бързи контраатаки. В 7-ата минута звездата на Олимпиакос Матийо Валбуена спечели овациите на феновете, след като технично преодоля Жордан Икоко, след което центрира в наказателното поле, където Антон Недялков изби.

Антон Узунов
32 снимки

В 12-ата минута Бърнард Текпетей проби по левия фланг, след което смени посоката и нанесе изстрел, който първо бе блокиран от Олег Ребчук, а след това топката бе уловена от Костас Цолакис.

Три минути по-късно Игор Пластун се намеси решително, избивайки топката от краката на Ахмед Хасан. Гръцкият тим се възползва от грешка при изчистването на Клод Гонзалвеш и само точната намеса на украинския бранител парира опасността пред вратата на Кристиян Кахлина.

В средата на първото полувреме случващото се на "Йоргос Кариаскакис" не се промени и домакините продължиха да залагат на продължителни атаки, с които да достигнат до вратата на гостите. От своя страна възпитаниците на Валдас Дамбраускас стояха добре подредени в собствената си половина и не допускаха сериозни опасности пред Кристиян Кахлина.

В 26-ата минута Бърнард Текпетей центрира успоредно на голлинията, където Кирил Десподов стреля отблизо, след което последва намеса на Костас Цолакис, но главният съдия Боби Маден вдигна високо ръката си и маркира засада. Това бе четвърта засада за разградчани от началото на двубоя, докато под името на Олимпиакос стоеше цифрата 0.

Четири минути по-късно "червено-белите" създадоха добър шанс за попадение след центриране от ъглов удар, но изстрелът на Рубен Семедо премина над вратата.

В 33-ата минута Лудогорец създаде най-чистото положение до момента в мача. Каули Оливейра с великолепен пас изведе Пиерос Сотириу зад гърба на защитата. Нападателят на "орлите" напредна и стреля, но в тялото на младия страж на Олимпиакос и топката излезе в ъглов удар.

Малко след тази ситуация Бърнард Текпетей проби отляво, след което отново реши да смени посоката и отправи изстрел от дистанция, но той бе много неточен и не застраши Костас Цолакис.

В 43-ата минута Лудогорец получи нова добра възможност за попадение, след като Рубен Семедо фаулира Пиерос Сотириу на границата на наказателното поле. Кирил Десподов застана зад топката, но крилото прати топката над напречната греда.

В добавеното време на първата част Кирил Десподов центрира от фаул на далечната греда, но Каули Оливейра се размина с топката и не успя да засече.

На почивката треньорът на Олимпиакос Педро Мартинш направи една промяна в състава си, включвайки в игра Ян Мвила на мястото на Пиер Малонг.

Лудогорец стартира отлично второто полувреме, след като в 49-ата минута получи правото да изпълни пряк свободен удар на отлична позиция след нарушениесрещу Бърнард Текпетей. Кирил Десподов отново застана зад топката и с елегантен изстрел в левия ъгъл реализира.

"Червено-белите" заиграха много агресивно и пресираха разградчани в собствената им половина. В 58-ата минута Олимпиакос имаше добра възможност да възстанови равенството. Матийо Валбуена центрира от фаул в наказателното поле, където Ахмед Хасан стреля отблизо с глава, но Кристиян Кахлина спаси.

От своя страна "орлите" започнаха все повече да застрашават гръцкия тим на контраатака. Пет минути по-късно при една от тях Костас Цолакис трябваше да се намеси решително след мощен изстрел на Бърнард Текпетей от дистанция.

В 65-ата минута Олимпиакос създаде нова опасност пред вратата на Кристиян Кахлина, но решителна намеса на Жордан Икоко спря набега на Йоргос Масурас.

Четири минути по-късно Кирил Десподов елегантно намери Пиерос Сотириу в наказателното поле. Нападателят овладя на гърди и нанесе изстрел от въздуха, но той бе блокиран от Осейно Ба.

Двата отбора вдигнаха оборотите през второто полувреме и атаките следваха една след друга. Домакините започнаха действат агресивно по крилата, доакто гостите не промениха тактическия си замисъл и продължиха да залагат на бързи контраатаки.

В заключителните десет минути на двубоя Олимпиакос притисна Лудогорец в собствената му половина, но отбраната пред Кристиян Кахлина стоеше стабилно подредена и не допускаше опасности за словенския вратар.

В 87-ата минута гръцкият гранд стигна до равенството. След двоен рикошет в Оливие Вердон и Игор Пластун, топката достигна до Агибу Камара, който с плътен изстрел в долния десен ъгъл изравни.

Добавеното време на двубоя дойде с отлично положение за Лудогорец. Кирил Десподов се измъкна зад гърба на защитата, след което преодоля излезлия да го пресрещне Костас Цолакис, но крилото затвори ъгъла си и прати топката във външната част на мрежата.

До края на двубоя Олимпиакос притисна "орлите", но до ново попадение не се стигна. Така двата тима оставиха развръзката за реванша, който ще се проведе на "Хювефарма Арена" след седмица.

ОЛИМПИАКОС - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Кирил Десподов 50'

1:1 Агибу Камара 87'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ОЛИМПИАКОС: Костас Цолакис, Осейно Ба, Рубен Семедо, Папе Сисе, Кени Лала, Олег Ребчук, Мохамед Камара, Пеир Малонг, Матийо Валбуена, Йоргос Масурас, Ахмед Хасан

Треньор: Педро Мартинш

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиян Кахлина, Жордан Икоко, Игор Пластун, Оливие Вердон, Антон Недялков, Клод Гонзалвеш, Стефан Баджи, Каули Оливейра, Бърнард Текпетей, Кирил Десподов, Пиерос Сотириу

Треньор: Валдас Дамбраускас

Гл. съдия: Боби Маден (Шот)