Отборът на ЦСКА надмогна себе си и ирландския Сейнт Патрикс Атлетик и продължи към плейофния кръг за влизане в групите на Лигата на конференциите. Това се случи, след като „червените“ сразиха съперника си в Дъблин с 2:0 и по този начин обърнаха елиминацията, след като в първия мач допуснаха поражение на „Васил Левски“ с 0:1. Така, ЦСКА стана първият български отбор, който продължава напред в европейски клубни турнири, когато е загубил първия си мач вкъщи и донякъде успокоението в отбора на Саша Илич се настани.

Героите за столичани бяха Маурисио Гарсес, който се разписа в 12-ата минута, а Иван Турицов от дузпа в 82-ата подпечата успеха за ЦСКА и прати тима да играе срещу Базел за влизане в групите на третия по сила турнир на УЕФА.

На стадион "Тала" в Дъблин головете за успеха тима, воден от Саша Илич, вкараха Маурисио Гарсес в 12-ата минута и Иван Турицов от дузпа в 82-рата. За място в групите на Лигата на конференциите ЦСКА ще играе с швейцарския Базел, който "`червените" елиминираха преди две години в плейофния кръг на Лига Европа. Столичани успяха да заличат пасива си от първия мач още в първите минути на двубоя.

24 снимки

Срещата започна в спокойно темпо от двата отбора, като ЦСКА владееше малко повече топката. Патс, от своя страна, опитваха да атакуват отбраната на "червените" по крилата, но без особени успехи в хода на първите 8 минути. ЦСКА успя да открие резултата и да изравни общия резултат в 12-ата минута. Тогава Тибо Вион центрира от ъглов удар, а Дейми Ленън остави свободен Маурисо Гарсес, който отблизо стреля с глава и прониза ирландската врата за 1:0 за българския тим.

Сейнт Патрикс започна да играе далеч по-агресивно с целта да затрудни ЦСКА при изнасянето на топката от "червените" по земя. В 22-ата минута Иван Турицов свърши добра работа в атаката на родния отбор отдясно и центрира за Гарсес. Той опита да засече от въздуха с десния си крак, но прати топката аут. Две след това Густаво Бусато изби изключително опасен удар от Адам О'Райли след чуден пас от Били Кинг, като в този случай защитата на ЦСКА не действа добре.

Десет преди края на първата част Брайън Морено затрудни съперника на "червените", след като се обърна и шутира с левия крак, ала Джоузеф Ананг спаси удара му. Две преди края О'Райли стреля диагонално отляво в наказателното поле на ЦСКА през шпагата на Матай, но Бусато улови.

52 снимки

В 57-ата минута Морено стреля под ъгъл, но право в ръцете на ирландския страж. В 73-ата минута домакините стигнаха до перфектна ситуация за гол, след като Иван Турицов изпусна Антъни Бреслинг, но ударът му беше спасен от Бусато. Четвърт час преди края на мача Сейнт Патрикс стигна до още една добра ситуация в мача. Серж Атакаи напредна отляво и шутира по земя с левия крак, а Бусато не се намеси добре и пропусна да спаси топката. О'Райли опита да довкара, но прати топката встрани.

В 79-ата минута на мача ЦСКА получи дузпа. Това стана, след като Маурисио Гарсес беше задържан в гръб от Хари Брокбенк, а реферът от Румъния посочи бялата точка за българския отбор. Зад топката застана Иван Турицов, а №19 от ЦСКА с десния крак прати топката в долния ляв ъгъл на Ананг - 2:0 за ЦСКА.

Шест преди края пък Дойл стреля изключително опасно с глава на първа греда, но топката отлетя аут. ЦСКА стигна до победата, а в края на мача футболистите на двата отбора стигнаха до физическа саморазправа, при която Брадли Де Нойер от "червените" получи директен червен картон и ще пропусне един или повече от следващите мачове на отбора си в Лига на конференциите.

FT / СЕЙНТ ПАТРИКС - ЦСКА 0:2

0:1 Маурисио Гарсес (12)

0:2 Иван Турицов (82-дузпа)

Стадион: "Тала Стейдиъм" (Дъблин, Ирландия)

Рефер: Хоражиш Фешник (Румъния)

Стартови състави:

Сейнт Патрикс: 1. Джоузеф Ананг – 12. Хари Брокбанк, 5. Том Гривости 🟡, 4. Джоуеф Редмънд (к), 19. Антони Бреслин – 16. Адам О’Райли, 6. Джейми Ленън – 2. Бари Котър, 8. Крис Форестър, 15. Били Кинг – 9. Оуен Дойл

Резерви: 23. Давид Одумосу, 7. Серж Атакаи 🟡, 10. Ронан Кофлан, 22. Сам Къртис, 11. Джейсън МакКлеланд, 18. Бен МакКормак, 45. Бабатунде Оволаби, 29. Пади Барет, 25. Тайс Тимерманс, 30. Рос Фай

Треньор: Тим Кланси

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов  🟡 , 2 Юрген Матей 🟡 (к), 4. Мено Кох, 5. Брадли де Нойер – 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга 🟡 – 10. Георги Йомов, 7. Джонатан Лидсет, 27. Маурисио Гарсес– 28. Брайън Морено

Резерви: 12. Алекс Божев, 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон, 6. Християн Петров, 8. Станислав Шопов, 9. Дюкенс Назон, 11. Лазар Туфегджич, 13. Галин Минков, 14. Калоян Кръстев, 16. Асен Дончев, 20. Йоан Бауренски, 22. Енес Махмутович

Треньор: Саша Илич