Бейтар и Ботев сътвориха много зрелищен мач на стадиона в Петах Тиква, а Ботев измъкнва положителен резултат в първия мач от втория кръг на Лига Европа. 1:1 в Израел бе фиксиран след много атакуващ футбол и от двата отбора, много положения, повече за домакините от Бейтар, но и перфектни контри за „канарчетата“. Вратарят Чворович бе виновник за гола във вратата на Ботев, но после многократно се реваншира.

Серкан Юсеин изравни през второто полувреме за Ботев.

След относително спокойните начални десет минути изглеждаше, че Ботев е овладял ситуацията и тогава дойде грубата грешка на Иван Чворович. Вратарят на Ботев увисна при центрирана топка от корнер и за Тал Кахила бе детска игра да вкара топката във вратата с глава – 1:0 в 11-ата минута.

Серкан Юсеин пробва отдалеч вниманието на вратаря на Бейтар, но Клайман изби в корнер. Веднага след това се стигна до много опасна атака за израелците и Антоан Конте изпрати топката на сантиметри от гредата.

Мощен удар по диагонала отправи Цветомир Панов в 32-ата минута, но вратарят на Бейтар отново бе заел добра позиция и изби.

В 34-ата минута Тодор Неделев пропусна великолепен шанс да изравни резултата. Той изскочи сам срещу вратаря и стреля, но на сантиметри вдясно от вратата. Изобщо Ботев, въпреки гола, стоеше доста уверено на терена, показваше самочувствие и възможностите не липсваха. Така мачът се оформи отворен и двуостър.

В 43-ата минута пък бе на ред Бейтар да пропусне от чиста ситуация. Затова пък Чворович се реабилитира с намесата си. След минутка отново сръбският страж на Ботев реагира чудесно.

Така приключи полувремето – с гол аванс за израелците и възможностите за гол и пред двата отбора.

Бейтар започна по-активно второто полувреме. В 54-ата минута хубав пробив на Итай Шехтер завърши с негов удар от средна дистанция, но топката профуча над вратата.

После нов опасен изстрел на Сабо за малко не доведе до втори гол, но топката отново мина малко над вратата на българската врата.

В 62-ата минута играчите на Ботев претендираха за игра с ръка на Сабо в наказателното поле на Бейтар, но реферът посочи корнер.

Ботев обаче продължи да натиска смело. Косоко тормозеше израелската защита. После пред Тони Тасев се откри великолепна възможност при чудесна атака, но ударът му изпрати топката в аут.

Но Ботев стигна заслужено до изравняване. Крум Стоянов накара израелския вратар отново да се проявява, но отбитата топка бе застигната от Серкан Юсеин, който я прати във вратата на домакините за 1:1 в 73-ата минута.

Бейтар упражни силен заключителен натиск, но Ботев оцеля, макар и с мъка. Имаше опасни израелски атаки, но и отлични ботевски контри.

Краен резултат 1:1 и сега предстои много интересен реванш на 20-и юли в Бургас с надежди и за Ботев, и за Бейтар.

Николай Киров: Виана и Балтанов ще са важни за реванша

БЕЙТАР - БОТЕВ 1:1

1:0 Тал Кахила 11, 1:1 Серкан Юсеин 73

БЕЙТАР /3-4-3/: 1 Борис Клайман, 2 Антоан Конте, 3 Давид Келтиенс, 5 Дин Мори, 6 Тал Кахила, 8 Идан Веред, 9 Етей Шехтер /82-Гаетан Варен/, 14 Клаудемир, 18 Хен Езра /67-Йоси Бенаюн/, 23 Марсел Хайстер, 52 Ерик Сабо /Резерви: Став Шошан, 10 Жоржиньо, 15 Йоси Бенаюн, 16 Хен Дилмони, 20 Майкъл Серощан, 25 Гаетан Варен, Яков Брихон/ Старши треньор - Шарон Мимер

БОТЕВ /4-1-4-1/: 99 Иван Чворович, 2 Цветомир Панов, 4 Виктор Генев, 7 Фелипе Бризола /58-Тони Тасев/, 8 Тодор Неделев, 10 Серкан Юсеин, 14 Яя Меледже /69-Алваро Юлиано/, 20 Омар Косоко, 23 Йордан Минев, 25 Крум Стоянов /90-Мараз Марин/, 70 Пламен Димов /Резерви: 22 Даниел Кайзер, 5 Кристиан Димитров, 6 Алваро, 11 Тони Тасев, 24 Лазар Марин, 26 Радослав Апостолов, 15 Кристиан Добрев/ Старши треньор - Николай Киров.