Съперникът на Лудогорец (Разград) в Шампионската лига- литовският Жалгирис (Вилнюс), спечели с 3:1 срещу шведския ИФК Гьотеборг в юбилеен мач по случай 70-ата годишнина от създаването си. Срещата беши много посетена, което е рядкост в Литва и това беше отчетено от клубното ръководство.

Мачът започна с една голова възможност за Жалгирис, пропусната от Серж Нюаджи, но в 15-ата минута Тобиас Хисен даде преднина на гостите от Гьотеборг. Но това не трая дълго и в 28-ата минута бразилецът Еливелто изравни, след като с глава изпревари защитник на гостите. И двамата вратари на Жалгирис показаха майсторство, като спасиха общо три опасни изстрела в края на първото и в началото на второто полувреме.

В 58-ата минута на терена се появи звездата на домакините Дейвидас Шернас и само след три минути успя да вкара за 2:1 след пас на Матия Люич. В 90-ата минута и румънецът Ливиу Антал показа, че има качества, разписвайки се с фронтален удар. Състав на Жалгирис: А. Виткаускас (46- С. Клевинскас), Донован Слейнград, Диего Ойарсун (65- Линас Климавичус), Мамаду Мбоджи, Егидиус Вайткунас, Славко Благоевич, Маамане Траоре (58- Ливиу Антал), Матия Люич, Еливелто (69- Саулиус Миколюнас, 75- Роландас Баравикас), Серж Нюаджи (69- Витаутас Лукша), Бахрудин Атаич (58- Дейвидас Шернас).