Левски и Хайдук ще играят отново помежду си в Европа 18 години по-късно. Двата тима правят запомнящи се особено за „сините“ от София мачове през 1999 година за Купата на УЕФА, които завършват 0:0 в Сплит и 3:0 за Левски в София.

В навечерието на новите два мача между едни от най-обичаните тимове в България и Хърватия нека си припомним случилото се на 16 септември 1999 г. в Сплит и на 30 септември 1999 г. в София.

Първият мач от първия кръг в евротурнира се играе в Хърватия и в него воденият от Люпко Петрович български тим прави стратегическо реми 0:0 пред 30 000 „ навиячи“ на стадион „Полюд“.

Само 250 билета от Хайдук за "сините", мачът - на малък стадион

Левски тогава излиза в състав: Димитър Иванков, Мартин Станков, Станимир Стоилов, Бисер Иванов, Предраг Пажин, Джон Ингълс, Александър Александров /90-Чавдар Атанасов/, Георги Бачев /88-Серж Йофу/, Георги Иванов, Захари Сираков, Елин Топузаков. Рефер е италианецът Паскуале Радомонти.

Реваншът е в горещия следобед на 30 септември 1999 г. и тогава пред 31 000 зрители на стадион „Георги Аспарухов“ „сините“ от София помитат с 3:0 своя хъватски съперник и се класират. Вратарят Димитър Иванков открива резултата от дузпа в 16-ата минута. Георги Бачев увеличава на 2:0 предимството на „сините“ в 33-ата минута, а 3:0 прави Красимир Димитров в 85-ата минута.

Левски сложи край на черна прокоба и с малко късмет

Левски играе в състав: Димитър Иванков, Мартин Станков, Станимир Стоилов, Бисер Иванов /84-Красимир Димитров/, Предраг Пажин, Джон Ингълс /58-Алексей Дионисиев/, Александър Александров, Георги Бачев, Серж Йофу /75-Георги Георгиев/, Захари Сираков, Елин Топузаков

Главен съдия е англичанинът Майк Райли.

Сега Хайдук и Левски ще играят отново във втория по сила евротурнир, като отново хърватите са домакини в първия мач в  Дугополие на 13 юли, а реваншът е на 20-и в София. А на "сините" фенове остава надеждата, че може отново да се стигне до подобна развръзка в мачовете с този съперник, както преди близо 18 години.