Лудогорец допусна първа загуба в контролите си това лято. Шампионите паднаха с 1:3 в мача си с новака в руския елит Динамо Москва, като това се случи по-малко от две седмици преди официалния дебют на отбора в евротурнирите срещу литовския Жалгирис в Шампионската лига.

Момчетата на Георги Дерменджиев откриха в средата на първата част чрез Жоао Пауло, но после допуснаха пълен обрат след попаденията на Вандерсон, Фатос Бечирай и Александър Зотов. Трябва обаче да се отбележи, че в този мач на терена бяха предимно играчи, които вероятно ще попадат по-рядко в сметките на наставника като титуляри.

Мачът започна равностойно, като в началните минути все пак по-интересните ситуации бяха за руснаците. Алексей Йонов не спираше да тормози защитата на българския първенец, но ударите му в тези минути не намираха целта. Клаудиу Кешеру пък пропиля първия страхотен шанс за Лудогорец в 18-та минута след центриране на Жоао Пауло.

Но макар и по-пасивни, разградчани показаха класа и откриха при втората си наистина опасна атака. В 25-та минута Върджил Мисиджан овладя перфектно една топка на левия фланг на атаката и с прекрасно докосване изведе Жоао Пауло зад защитата. Бразилецът преодоля вратаря, за да се озове сам срещу вратата и хладнокръвно да направи 1:0.

Последваха силни минути на "орлите", но Жоао Пауло от пряк свободен удар, Густаво Кампаняро и Жуниор Кишада не можаха да се разпишат от чисти позиции. И тази тяхна аристократичност в предни позиции беше наказана. В 41-та минута Динамо организира една от редките си атаки след началните минути на битката.

Пак всичко започна от изключително опасният Алексей Йонов, който проби по десния фланг и свърна топката към Кирил Панченко на границата на наказателното поле. Той стреля с глава, но топката беше отклонена от защитник на Лудогорец на крака на оставения сам срещу вратаря Вандерсон, който от близка дистанция нямаше как да сбърка - 1:1.

При този резултат дойде и почивката. А веднага след нея Динамо нанесе много бърз удар и нокаутира българския първенец. Първо в 48-та минута топката беше центрирана отдясно на наказателното поле към непокрития Фатос Бечирай. Черногорецът стреля силно, но щеше да счупи напречната греда. За негов късмет топката се върна на главата му и той с лек и добре насочен удар се разписа за 2:1 и направи обрата пълен.

Само шест минути след това московчани нанесоха смъртоносен удар. В 54-та минута неуморимият в този мач Алексей Йонов създаде поредната опасност пред българската врата с пробив по фланга. Неговото центриране беше успоредно на голлинията и изключително остро. Там Венци Керчев се намеси, но изби топката на крака на Александър Зотов. И той от близка дистанция преодоля комфортно Ренан за 3:1.

Последваха няколко интересни възможности за Динамо да направи погрома над "орлите" пълен. Страхотните контри на московчани няколко пъти хващаха неподготвени младите защитници на българския първенец. Йонов на два пъти изпусна от чисти позиции, както и Дмитрий Белоруков, за да се запази все пак това статукво.

В 76-та минута поредната възможност за руснаците беше пропиляна с лека ръка, след като удар на Йонов беше избит от голлинията от Антонио Георгиев. В последните минути Лудогорец хвърли всичко напред, но гол на Клаудиу Кешеру беше отменен заради неправилно отиграване при пряк свободен удар.

Динамо изпусна още две интересни контри и в крайна сметка повече попадения в този мач не паднаха. Така Лудогорец записа първа загуба в контролите си, като тя идва в предпоследната от тях. Последната проверка ще е в неделя срещу друг руски тим - Ахмат Грозни. В нея се очаква да играят предимно титулярите на разградчани през новия сезон.

Новият „господар“ в Лудогорец: Не се двоумих и за миг дали да подпиша

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Александър Василев, Игор Пластун, Венцислав Керчев, Лукас Саша, Густаво Кампаняро, Кристиан Китов, Върджил Мисиджан, Жоао Пауло, Жуниор Кишада, Клаудиу Кешеру;

Резерви: Васил Симеонов, Сисиньо, Козмин Моци, Георги Терзиев, Натанаел, Светослав Дяков, Абел Анисе, Вандерсон, Марселиньо, Антонио Георгиев, Денислав Александров, Ерол Дост, Джоди Лукоки, Джонатан Кафу, Цветослав Петров;

Динамо Москва: Антон Шунин, Алексей Козлов, Тони Шунджич, Дмитрий Белоруков, Сергей Терехов, Анатоли Катрич, Александър Зотов, Самба Соу, Кирил Панченко, Алексей Йонов, Вандерсон.

Мачът НА ЖИВО:

90+1' - Край на мача!

90' - Удари на Жоао Пауло и Клаудиу Кешеру, но защитата на Динамо се справи. Впоследствие и удар на Мисиджан от дистанция беше избит от вратаря.

83' - Фатос Бечирай се измъкна зад защитата и точно преди да стреля, беше застигнат от Александър Василев, който с шпагат му отне и предотврати сигурен четвърти гол.

81' - Клаудиу Кешеру вкара топката в мрежата, но реферът го отмени, за да може да бъде изпълнен пряк свободен удар от българския отбор.

79' - Клаудиу Кешеру се откъсна зад защитата и напредна. В последния момент Холмен го настигна и успя да избие в корнер неговия удар.

76' - Страхотен шанс за Динамо при една контра. Продължителната размяна на пасове помогна на Алексей Йонов да се озове на стрелкова позиция вдясно от вратата. Неговият удар обаче беше избит от голлинията от Антонио Георгиев.

70' - Жълт картон за Венци Керчев за нарушение, което в официален мач можеше да му донесе и червен.

69' - Удар на Кишада от дистанция, но вратарят улови.

67' - Грешка на младока Антонио Георгиев позволи на Дмитрий Белоруков да стреля, но топката беше уловена от Ренан.

65' - Нов страхотен шанс за Динамо да направи резултата и по-разгромен. Алексей Йонов беше оставен да стреля от границата на наказателното поле встрани от вратата, но ударът му мина над напречната греда.

60' - Първа смяна в Лудогорец. Излезе Кристиан Китов, влезе Антонио Георгиев, за когото това е дебют по време на лятната подготовка.

59' - Жълт картон за Клаудиу Кешеру. Себастиен Холмен от Динамо също е декориран.

54' - Динамо Москва прави резултата 3:1. Пореден пробив по фланга на Алексей Йонов, който центрира успоредно на голлинията, където Венци Керчев изби на крака на Александър Зотов и той от близка дистанция се разписа за трети път.

53' - Алексей Йонов стреля опасно от пряк свободен удар от малък ъгъл към вратата на Лудогорец. Топката беше избита от Ренан над гредата в корнер.

49' - Шанс за Лудогорец да изравни. Густаво Кампаняро намери Жуниор Кишада на изгодна позиция, но ударът му мина на сантиметри над вратата.

48' - Динамо Москва прави пълен обрат. Топката беше центрирана към Фатос Бечирай в наказателното поле, той стреля в напречната греда. Топката обаче се върна на главата му и той от няколко метра леко я насочи в мрежата за 2:1.

46' - Начало на втората част на двубоя. Засега няма смени в редиците на Лудогорец.

45' - Край на първата част, резултатът е 1:1.

41' - Вандерсон изравни резултата в полза на Динамо! Алексей Йонов проби по десния фланг и центрира на границата на наказателното поле, където Кирил Панченко игра с глава. Топката рикошира в защитник на Лудогорец и се озова у Вандерсон, който беше сам срещу вратаря. И той с лекота го преодоля за 1:1.

37' - Хубава атака на Лудогорец, при която Жуниор Кишада беше изведен пред наказателното поле и стреля от там, но топката мина над вратата.

32' - Густаво Кампаняро изведе Клаудиу Кешеру пред наказателното поле, румънецът стреля от воле, но над вратата.

28' - Опит на Жоао Пауло да се разпише от пряк свободен удар, но топката се отби от стената и излезе в корнер.

25' - Лудогорец открива резултата. Върджил Мисиджан изведе перфектно зад защитата Жоао Пауло и той с едно докосване преодоля вратаря, за да прати топката в празнената мрежа за 1:0.

22' - Грубо влизане в краката на Жуниор Кишада, той се хвана за ахилеса. Лекарите обаче го вдигнаха на крака.

19' - Още една опасност пред вратата на разградчани. Алексей Йонов нахлу по фланга и намери пред наказателното поле Кирил Панченко. Ударът на последния мина встрани от вратата.

18' - Най-после опасна атака за Лудогорец. Жоао Пауло нахлу по десния фланг и центрира към Клаудиу Кешеру в наказателното поле, но ударът на румънеца беше твърде слаб и вратарят на Динамо улови.

15' - Още един шанс за Динамо, Алексей Йонов стреля от границата на наказателното поле от пряк свободен удар, но топката беше отбита от стената.

9' - Още една опасност пред вратата на Лудогорец. Алексей Йонов се озова на стрелкова позиция пред наказателното поле и стреля, но Венци Керчев изби изстрела му.

4' - Първа опасност в мача. Вандерсон, но от състава на Динамо, стреля опасно, но Ренан се намеси перфектно и изби.

1' - Начало на мача!