Лудогорец завърши своя зимен лагер в Турция с нова победа. Разградчани победиха руския елитен Арсенал Тула с 1:0 с единственото попадение на новото попълнение Якуб Швиерчок.

Така шампионите завършиха лагера с 5 победи, 1 равенство и 1 загуба, а още този следобед се завръщат в България, където ще продължат подготовката за мачовете с Милан.

Двубоят с Арсенал бе доста интересен, с доста положения и пред двете врати. Лудогорец обаче бе по-опасен в последната третина на игрището и закономерно се поздрави с успеха.

Попадението на Швиерчок, негово четвърто по време на проверките, падна в 27-ата минута. След двоен пас между Върджил Мисиджан и Марселиньо се получи щастлив рикошет, след който топката попадна в поляка, за когото не бе проблем от близко разстояние да реализира.

Малко след това отново той стреля опасно над вратата, а в последните секунди на полувремето Мисиджан уцели гредата.

През второто полувреме и двата отбора направиха смени като първият нов за Арсенал бе българинът Михаил Александров. Еванс Кангва бе най-активен за руснаците като пробивите му по крилото бяха доста опасни. Горбатенко и Джорджевич пропуснаха най-добрите шансове за тима от Тула, а за Лудогорец близо до нов гол бяха Ковачев и Горалски.

Титулярните състави:

Лудогорец: Хорхе Броун - Сисиньо, Игор Пластун, Козмин Моци, Лукас Саша - Абел Анисе, Светослав Дяков - Джоди Лукоки, Марселиньо, Върджил Мисиджан - Якуб Швиерчок.

Арсенал Тула: Михаил Левашов - Виктор Алварес, Гия Григалава, Максим Беляев, Кирил Комбаров - Кантемир Берхамов - Еванс Кангва Гора Загчишщ, Игор Горбатенко, Сергей Ткагов - Лука Джорджевич