Българският шампион Лудогорец се класира за групите в Лига Европа след скучен реванш със Судува в Литва, завършил 0:0.

Това обаче бе напълно достатъчно за класиране на Херо и компания, които бяха спечелили с 2:0 първата среща.

Жребият е в петък от 14 ч. и ще го отразим в Gong.bg.

След като за 7 години в много редки случаи шампионите бяха сменяли традиционното за тях 4-2-3-1, сега отборът излезе с постройка 4-3-1-2. Голямата промяна бе в атакуващ план, където Димитър Димитров заложи на двама нападатели в лицето на Върджил Мисиджан и Джоди Лукоки.

Зад тях в халфовата линия действа Вандерсон, а пред линията на защитата са Лукас Саша, Анисе и Светослав Дяков. Промени няма единствено в защита, където играят Сисиньо, Терзиев, Пластун и Натанаел.

Трима играчи от Лудогорец висяха с натрупани картони. За жалост един от тях – Клаудиу Кешеру получи официално предупреждение и ще пропусне първия мач в групите. Моци обаче ще се завърне след наказание.

Лудогорец започна по-активно с новата си схема, докато домакините действаха отново прибрано, както и в Разград.

В 13-ата минута Мисиджан бе побутнат в гръб в наказателното поле, но контактът не бе кой знае какъв и реферът Йозкая не отсъди нищо.

В 28-ата десният стълб на вратата на Судува спаси литовците от гол след удар на Абел Анисе от пеналта. Веднага след това нова опасност пред вратата на домакините бе предотвратена от защитник.

Судува пък разчиташе в нападение единствено на центрирания при статични положения.

Така първото полувреме приключи без голове, с две положения на сметката на българския тим. Общо взето безинтересно, затова пък успешно за Лудогорец с оглед на общия резултат до момента – 2:0.

Добри намеси на Натанаел и на Броун в началото на второто полувреме парираха епизодични по-опасни атаки на литовците.

В 58-ата минута реферът от Турция Йозкан спести втори жълт картон на Самир Керла, който щеше да остави литовците с човек по-малко.

Литовците все пак трябваше да излязат от черупката си и го направиха, макар и не много масирано. Но все пак установиха леко хаотичен натиск.

В 80-ата минута след корнер пред вратата на Лудогорец се стигна до разбъркване, но в крайна сметка защитата изчисти топката.

Така мачът си изтече без кой знае какво напрежение и без сериозни опасности. Нулевото равенство бе добро дошло за Лудогорец, който се класира с общ резултат 2:0 в груповата фаза на Лига Европа.

Херо: Надявам се на едно-две нови попълнения

СУДУВА – ЛУДОГОРЕЦ 0:0

Ето съставите:

СУДУВА /5-3-2/: 12 Иван Кардум, 9 Каролис Лаукжемис /66-Робертас Вежевичус/, 10 Самир Керла, 11 Андро Швърлюга, 13 Каролис Хведукас /74-Повилас Леймонас/, 14 Жереми Манзоро/60-Мариан Алтъпармаковски/, 15 Александър Живанович, 16Паулиус Янаускас, 17 Гиедриус Матулевичус, 19 Вайдас Славикас, 55 Алгис Янкаускас. /Резерви: 28 Мартинас Матузас, 3 Мариус Чиникас,6 Повилас Леймонас, 7 Ернестас Вейлиулис, 8 Мариян Алтъпармаковски, 22 Овидиус Вербицкас, 33 Робертас Вежевичус/ Старши треньор – Владимир Чебурин

ЛУДОГОРЕЦ /4-3-1-2/: 1 Хорхе Броун, 4 Сисиньо, 5 Терзиев, 6 Натанаел, 8 Лукас Саша /90-Густаво Кампаняро/, 12 Абел Анисе, 18 Светослав Дяков, 32 Игор Пластун, 88 Вандерсон /88-Клаудиу Кешеру/, 92 Джоди Лукоки, 93 Върджил Мисиджан /Резерви: 33 Ренан дос Сантос, Венцислав Керчев, 10 Густаво Кампаняро, 11 Жуниор Кишада, 37 Жоао Пауло, 19 Александър Василев, 28 Клаудиу Кешеру/ . Старши треньор – Димитър Димитров

СЪДИЯ: Халис Йозкая /Тур/