Лудогорец изпусна втория шанс, който имаше да се класира за 1/16-финалите на Лига Европа. Разградчани загубиха с 1:2 домакинството си на Истанбул Башакшехир от група „С“ на „Лудогорец Арена“. По този начин Лудогорец претърпя първа загуба в Разград от две години насам в европейските клубни турнири. Това бе първа победа в историята на Истанбул като гост в европейските клубни турнири.

Истанбул Башакшехир навлезе по-добре в мача и можеше да поведе в резултата още в 12-та минута, когато  след центриране в наказателното поле на Лудогорец, Козмин Моци изпусна Мевлют Ердинч, който стреля отблизо с глава, но Ренан дос Сантос демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

Лудогорец вкара гол в 19-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Вандерсон центрира от фаул в наказателното поле на Истанбул, където Козмин Моци засече топката и я изпрати във вратата на Гюнок, но бе маркирана засада на румънския защитник.

Гостите поведоха в резултата в 22-та минута Керим Фрай пусна много добър пас към Един Вишчъ, който с много премерен удар вкара топката във вратата на Ренан.

Башакшехир удвои своята преднина в 27-та минута, когато след много груба грешка в защитата на Лудогорец. Керим Фрай навлезе в наказателното поле, след което си отвори пространство и стреля, топката рикошира в Пластун, излъга Ренан и влетя във вратата му.

Лудогорец можеше да върне едно попадение в 37-та минута, когато Анисе подаде към Сисиньо, който стреля прострелно, но Кайсара успя да изчисти. Тя попадна в Марселиньо, който стреля от въздуха от границата на наказателното поле, но встрани от левия стълб на вратата на Гюнок.

Лудогорец изпусна нова възможност в 43-та минута, когато Анисе отправи хубав далечен удар, но Гюнок внимаваше и успя да спаси.

Лудогорец пропиля отлична възможност да намали пасива си в 47-та минута, когато Вандерсон и Клаудиу Кешеру направиха двойно подаване, а бразилецът направи непростим пропуск отблизо пред празната врата. Вандерсон не успя да насочи топката във вратата на Гюнок.

Лудогорец вкара гол в 65-та минута. Върджил Мисиджан центрира в наказателното поле на Истанбул, където Марселиньо засече топката с глава и я вкара във вратата на Гюнок.

Мевлют Ердинч отправи удар от разстояние в 66-та минута, но Ренан спаси.

Игор Пластун можеше да изравни резултата в 67-та минута, но Гюнок спаси.

Две минути по-късно Марселиньо подаде към Вандерсон, който финтира защитник на гостите в наказателното поле и си отвори пространство, но стреля много неточно в аут.  В 70-та минута Горалски стреля от разстояние, но неточно, топката попадна на крака на Анисе, който веднага шутира, но над напречната греда в аут.

Лудогорец изпусна невероятна възможност да изравни резултата в 73-та минута, когато Игор Пластун отправи много хубав удар, насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Истанбул, но Гюнок демонстрира невероятен рефлекс и успя да избие топката в корнер.

Играчите на Лудогорец направиха нов невероятен пропуск в 74-та минута. Получи се разбъркване в наказателното поле на Истанбул, където Вандерсон стреля, но Гюнок се намеси и успя да избие топката в корнер.

Ренан направи две невероятни спасявания в 78-та минута, когато отрази два последователни удара на останалия сам срещу него Мосоро.

Клаудиу Кешеру отправи хубав удар от границата на наказателното поле на гостите, но Гюнок спаси.

Истанбул можеше да вкара трети гол в 90-та минута. Ренан първо спаси удар на Елиа. След това Пластун подари топката на Мосоро, който стреля, но Ренан отново спаси и изби в корнер.

В другия мач от групата Брага спечели с 3:1 домакинството си на Хофенхайм.

Португалците се класираха за следващата фаза на турнира, тъй като имат 10 точки. Лудогорец остава с 8, Истанбул Башакшехир има 5, а Хофенхайм е с 4 и отпада от турнира.

В последните мачове Лудогорец гостува на Хофенхайм, а Истанбул Башакшехир е домакин на Спортинг Брага. Турците гонят задължителна победа, докато Лудогорец се нуждае от точка при визитата си на германския отбор, за да се класира за 1/16-финалите на Лига Европа.

Лудогорец – Истанбул Башакшехир 1:2

0:1 Един Вишчъ 20'

0:2 Керим Фрай 27'

1:2 Марселиньо 65'

Лудогорец: 33. Ренан дос Сантос – 4. Сисиньо, 32. Игор Пластун, 30. Козмин Моци, 6. Натанаел – 12. Абел Анисе, 44. Яцек Горалски – 92. Джоди Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – 93. Върджил Мисиджан

Истанбул Башакшехир: 34. Мерт Гюнок – 80. Жуниор Кайсара, 4. Жозеф Атама, 6. Александру Епуреану, 39. Алпарслан Ерден – 88. Гьокхан Инлер, 17. Ирфан Кахвечъ – 7. Един Вишчъ, 18. Стефано Наполеони, 29. Керим Фрай – 19. Мевлют Ердинч