Българският шампион Лудогорец завърши 1:1 с Олимпиакос в третата си проверка от лагера в Австрия. Разградчани допуснаха първи гол в контролите след като победиха Габала с 2:0 и Зенит с 1:0 в предишните си мачове по време на подготовката.

Съперниците изиграха оспорван двубой, а двата гола паднаха през първото полувреме. В 34-ата минута за 1:0 за гръцкия гранд се разписа Фортунис, а в 44-ата Марселиньо изравни за 1:1.

Още в 7-ата минута на мача Вандерсон и Мисиджан комбинираха добре, но защитата на гръцкият тим се справи. Две минути по-късно при свободен удар за Олимпиакос Марко Марин изпълни, но без да затрудни стража на Лудогорец.

Вандерсон насочи обещаващо топката към Игор Пластун в 28-ата минута, но бе отсъдена засада. Пластун претендира, че е изблъскан от съперник. Малко по-късно при контраатака за българския шампион Марселиньо пусна към Вандерсон. който стреля, Сиссе изби в корнер.

Олимпиакос първи нанесе удар, като в 34-ата минута добра атака за Олимпиакос завърши с попадение във вратата на българския тим. След пробив на Ромао, Марко Марин отклони към Константинос Фортунис, който преодоля Ренан дос Сантос за 1:0 в полза на Олимпиакос.

Лудогорец успя да върне равенството десет минути по-късно. В 44-ата минута Марселиньо реализира за 1:1 със страхотен удар от далечно разстояние. Бразилецът стреля от дъгата на наказателното поле и порази Стефанос Капино.

След почивката българският първенец стартира добре, като при опасна акция влезлият от резервната скамейка Кешеру отправи удар след като получи от Вандерсон. Преди това обаче че отсъдено е нарушение срещу Вандерсон. При последвалия пряк свободен удар Марселиньо изпълни технично, но прати топката над вратата на Олимпиакос.

В 57-ата минута гръцкият гранд бе близо до нов гол. Марко Марин застраши сериозно вратата на Лудогорец, а малко по- късно и бразилецът Себа също стреля неточно.

Бразилският страж на Лудогорец се намеси чудесно при опасна акция на гръцкия тим в 64-ата минута и спаси удар на Вергос, а в 68-ата при контраатака за Лудогорец Лукас Саша опита отдалеч да изненада вратаря на Олимпиакос като се получи красиво изпълнение, но не успя в намеренията си.

Лудогорец стигна до нов шанс малко по-късно, когато Клаудиу Кешеру навлезе в наказатеното поле на Олимпиакос в 77-ата минута и подаде към Кишада, който обаче не успя да засече добре. Две минути по-късно Джоди Лукоки не успя да отправи достатъчно точен удар към вратата на съперника и в крайна сметка мачът завърши при резултат 1:1.

Съставите на двата тима:

Лудогорец: 33 Ренан дос Сантос, 4. Сисиньо, 32. Игор Пластун, 55. Георги Терзиев, 6. Натанаел, 10. Густаво Кампаняро, 12. Абел Анисе, 93. Върджил Мисиджан, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 22. Джонатан Кафу

- резерви: 51. Васил Симеонов, 5. Хосе Луис Паломино, 27. Козмин Моци, 23. Венцислав Керчев, 79. Александър Василев, 92. Джоди Лукоки, 8. Лукас Саша, 64. Антонио Георгиев, 80. Денислав Александров, 72. Ерай Дост, 38. Кристиян Китов, 11. Жуниор Кишада, 37. Жоао Паоло, 28. Клаудиу Кешеру, 50. Цветослав Петров

Олимпиакос:  27. Стефанос Капино, 77. Диого Фигейраш, 3. Алберто Ботиа, 23. Сиссе, 48. Кутрис, 4. Ромао, 90.  Сиопис, 7. Константинос Фортунис, 11. Марко Марин, 30. Атанасиос Андруцос, 92. Себастиао де Фрейтас - Себа

- резерви:  33. Лефтерис, 2. Толи, 8. Боучоларис, 20. Джианиотас, 24. Де Ла Бела, 28. Мартинс, 29. Вергос, 36. Виана, 43. Николао, 44. Саса, 50. Вроусай, 52. Маутатис, 88 Касами, 99. Рисванис

РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ МИНУТА ПО МИНУТА

КРАЙ НА МАЧА

89' Корнер за Лудогорец. Защитата на Олимпиакос изчисти.

81' Натанаел е заменен от Василев в тима на Лудогорец.

79' Още две смени за Олимпиакос. Излязоха Фигейраш и Себа, а в игра влязоха Толи и Маутатис.

79' Джоди Лукоки опита удар към вратата на гръцкия отбор, но стреля неточно.

77' Кешеру навлезе в наказатеното поле на Олимпиакос и подаде към Кишада, който обаче не успя да засече.

75' Вандерсон пък е заменен от Жоао Пауло в състава на Лудогорец.

73' Смята в тима на Олимпиакос. Ромао е заменен от Касами.

70' Още една смяна за Лудогорец. Жуниор Кишада замени Марселиньо.

68' При контраатака за Лудогорец Лукас Саша опита отдалеч да изненада вратаря на Олимпиакос като се получи красиво изпълнение, но не успя в намеренията си.

66' Удар на Натанаел, но без да затрудни вратаря на съперника.

66' Още една смята в състава на Лудогорец. Лукас Саша замени Сисиньо.

64' Опасност пред вратата на българския шампион. Стражът на Лудогорец Ренан дос Сантос спаси след удар на Вергос.

63' Нова смяна в тима на Лудогорец. Джоди Лукоки замени Джонатан Кафу.

60' Още смени в състава на Олимпиакос. Излязоха Фортунис, Сиопис, Ботия, Андруцис, Марин и Кутрис, а в игра влязоха Вергос, Рисванис, Джианиатос, Саса, Де Ла Белла и Мартинс.

57' Опасна атака за Олимпиакос. Марко Марин застраши сериозно вратата на Лудогорец, а малко по-късно бразилецът Себа също стреля неточно.

56' Смяна в състава на Олимпиакос. Николао влезе на мястото на Сиссе.

47' Технично изпълнение на Марселиньо от пряк свободен удар. Бразилецът обаче прати топката над вратата на гръцкия гранд.

46' Опасна атака за Лудогорец. Кешеру отправи удар към вратата на Олимпиакос след като получи от Вандерсон. Преди това е отсъдено е нарушение срещу Вандерсон.

46' Смени в състава на Лудогорец. Козмин Моци и Клаудиу Кешеру влизат в игра. Излизат Моци и Мисиджан.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

Брилянтен Марселиньо изравни срещу Олипиакос

44' ГОЛ за Лудогорец! Марселиньо изравни за 1:1 със страхотен удар от далечно разстояние. Бразилецът стреля от дъгата на наказателното поле и порази Стефанос Капино.

43' Жълт картон за Ромао.

41' Гръцкият тим опита нова атака към вратата на Лудогорец.

Олимпиакос наказа Лудогорец за 1:0

34' ГОЛ за Олимпиакос! Добра атака за Олимпиакос завърши с попадение във вратата на българския тим. Марко Марин отклони към Константинос Фортунис, който преодоля Ренан дос Сантос за 1:0 в полза на Олимпиакос.

30' При контраатака Марселиньо пусна към Вандерсон. който стреля, Сиссе изби в корнер.

28' Вандерсон насочи топката към Игор Пластун, но е отсъдена засада. Пластун претендира, че е изблъскан от съперник.

26' Марселиньо опита пробив по фланга, но бе спрян от Сиссе.

21' Атака за Олимпиакос, но ударът на Марко Марин бе неточен.

19' Леко напрежение между играчите след единоборство и зачестилите нарушения.

17' Жълт картон за Марселиньо.

13' Центриране на Вандерсон от корнер, след което не се стигна до сериозна опасност пред вратата на гръцкия тим.

11' Добра намеса на Георги Терзиев при атака на Олимпиакос.

Феновете на Олимпиакос - атракция на мача с Лудогорец

9' Свободен удар за Олимпиакос. Марко Марин изпълни, но без да затрудни стража на Лудогорец.

7' Опасна атака за Лудогорец. Вандерсон и Мисиджан комбинираха, а защитата на гръцкият тим в крайна сметка се справи.

3' Играчите на Лудогорец владеят, Вандерсон опита да изведе в коридор Анисе, но атаката на българския шампион бе спряна.

1' Двубоят стартира и първа атака за Лудогорец