Левски приема малтийския Хамрун Спартанс в реванш от третия предварителен кръг на Лига на конференциите. Двубоят е тази вечер от 21:00 часа на „Герена” и ще се излъчва на живо по DIEMA SPORT 2. В сайта Gong.bg ще проследим най-интересното от срещата.

„Сините” успяха да победят с 1:0 преди седмица на „Та Али” с гол на Филип Кръстев в петата минута на добавеното време на мача. В неговото начало той пропусна дузпа. Левски го чака труден реванш, тъй като Хамрун показа добро лице в първата среща.

Стадион „Георги Аспарухов” отново ще бъде пълен до краен предел, така както беше срещу далеч по-стойностен съперник като ПАОК. Билетите за срещата бяха изкупени за броени минути, след като бяха пуснати в продажба.

Ако тази вечер Левски успее да елиминира Хамрун, ще прекъсне нова черна серия в своята история. „Сините” не са се справяли с два съперника в Европа от 2010 година. Тогава тимът отстрани ирландския Дъндок и шведските АИК и Калмар, за да играе в групите на Лига Европа.

През уикенда столичани се върнаха към ангажиментите си в първенството и победиха Пирин Благоевград само с 1:0, въпреки многото голови положения пред противниковата врата. В тази среща Станимир Стоилов даде почивка на някои свои футболисти.

Тази вечер Мъри няма да може да разчита със сигурност само на Ивелин Попов, който продължава своето възстановяване. Жереми Петрис пропусна вчерашната тренировка заради болки в гърлото, като днес ще се решава дали ще играе. Ако французинът не успее да се възстанови за мача, то като десен халф-бек ще играе Патрик-Габриел Галчев. „Сините” отново ще действат с Ноа Сонко Сундберг, Келиан ван дер Каап и Хосе Кордоба в отбрана, така както беше във всеки европейски мач през този сезон до момента. На вратата ще бъде капитанът Николай Михайлов, а като ляв халф-бек ще играе Цунами. Георги Миланов и Филип Кръстев ще действат в халфовата линия, а в атака ще е триото Уелтън, Роналдо и Билал Бари.

Първенството в Малта все още не е стартирало, което означава, че последният мач, който Хамрун изигра, е именно този срещу Левски преди седмица. Вчера на пресконференцията преди срещата наставникът Бранко Нишевич призна, че има план как да стартира двубоя и вече се е запознал с играта на родния тим.

Ако Левски успее да се справи с Хамрун, то в следващия кръг ще се изправи срещу загубилия от АЕК Ларнака и Партизан.

Главен рефер на мача е Ищван Ковач от Румъния.