Серж Нюаджи определено е обречен да вкарва на водещите български отбори. След като отбеляза първото си попадение в професионалната кариера в мрежата на Левски с екипа на ЦСКА преди доста години, сега той наказа и Лудогорец.

Футболистът на Жалгирис попари разградчани в първия мач от втория квалификационен кръг в Шампионската лига във Вилнюс. С неговото попадение резултатът стана 1:1 в 78-та минута.

В тази атака хубав пробив направи дарвидас Шернас, който направи най-големия пропуск преди почивката. Сега обаче почти от аутлинията свърна около точката на дузпата и опасността се печеше.

Там Козмин Моци беше на по-изгодната позиция да предотврати опасността и се хвърли за топката, но я отклони по такъв начин, че я заложи на Нюаджи, а той от такава дистанция нямаше как да сбърка.

Така резултатът стана 1:1. Какво се случи в тази атака и как Жалгирис стигна до изравняването, можете да видите от картината в прикаченото видео.