Отборът на ЦСКА записа четвърта загуба в груповата фаза на Лигата на конференциите. Този път тимът на Стойчо Младенов отстъпи при визитата си на норвежкия Бодьо/Глимт, който може да се похвали с най-дългата серия без допуснато поражение в цяла Европа. Домакините се наложиха с 2:0 след голове на Сондре Брунстад Фет и Ерик Ботхейм. Така дебютантът в европейските клубни турнири вече има цели 22 мача на сметката си във всички надпревари, в които не познава вкуса на загубата.

Двубоят бе без никакво значение за „червените” от София, които отдавна бяха загубили надежди за класиране напред в турнира. С победата си днес Бодьо/Глимт запазва първата си позиция във временното класиране, въпреки изразителния успех на Рома над Зоря в другия мач от групата.

В последния кръг ЦСКА приема Рома в София, докато норвежкия тим ще се изправи срещу Зоря в началото на декември, когато ще се реши победителят в групата.

| Вижте какво се случи в другия мач от групата: Рома - Зоря

| Юрген Матай: През втората част показахме, че можем да се борим

Мачът в Норвегия започна с отличен шанс за домакините. Още във втората минута футболистите на Бодьо/Глимт имаха отличен шанс да поведат в резултата. Ботхайм бе изведен в наказателното поле и стреля от точката на дузпата, но Бусато показа класа и изби. Атаката на домакините продължи, за да се стигне до нов удар към българската врата, този път на Солбакен, но топката премина над вратата.

В 6-ата минута вратарят на „червените” отново трябваше да се намесва решително. Ветлесен получи отляво зад отбраната на гостите и пусна успореден пас на голлинията, Бусато докосна топката, а веднага след това Ботхайм не успя да засече на празна врата.

Футболистите на Стойчо Младенов продължиха да действат доста предпазливо, а това позволи на домакините да се настанят в половината на българския тим. Определено Ботхейм бе играчът, който създаваше най-много проблеми на „червената” отбрана. В 11-ата минута нападателят за втори път пробва късмета си, но и този път не сполучи, пращайки топката покрай вратата на Бусато.

В 19-ата минута ЦСКА също „показа зъби” с първата си опасна атака към вратата на норвежците. Жорди Кайседо бе изведен по левия фланг, той пое и надбяга Лоде, за да стигне почти до аутлинията и да върне топката към Георги Йомов. Крилото на „червените” обаче се засуети и не успя да отправи удар към вратата и топката му бе отнета.

След първоначалния натиск домакините видимо намалиха оборотите, а това позволи на българския тим да изнесе играта в малко по-предни позиции. Това обаче се оказа нож с две остриета и в 25-ата минута футболистите на Бодьо/Глимт успяха да се възползват от празните пространства в българската отбрана.

Пелегрино получи отляво необезпокояван от никого, напредна и с прекрасен пас между двамата централни защитници на ЦСКА намери своя съотборник Брунстад Фет, който с удар от въздуха не остави никакви шансове на Бусато.

В 35-ата миунта Греъм Кери пробва да изненада противниковия страж с далечен удар по диагонала, но след лек рикошет топката излезе в първия ъглов удар в полза на „червените”. Гостите изпълниха заучено, но това не доведе до опасност пред вратата на домакините.

Минута преди края на първото полувреме Солбакен направи впечатляващ пробив по десния фланг. Нападателят пое топката в центъра на терена и с лекота премина през трима бранители на „червените”, за да нахлуе в наказателното поле и да пробва пас към свой съотборник. Юрген Майтай обаче бе на мястото си и изчисти в корнер. Малко по-късно Солбакен намери Пелгрино на границата на наказателното поле, но ударът на крилото не попадна в целта.

Началото на второто полувреме бе доста по-равностойно, а в 45-ата минута ЦСКА стигна до два поредни корнера, след чиито изпълнения последваха два удара към вратата на домакините. Първо Кайседо стреля от въздуха, но изстрелът му попадна в крак на бранител, а при второто центриране Лам насочи топката с глава, но покрай вратата.

Малко по-късно Йомов изведе с отличен пас Кайседо зад отбраната на Бодьо/Глимт, но бе притиснат в наказателното поле и не успя да отправи удар, като бе принуден да върне топката назад.

ЦСКА продължи да атакува, а в 60-ата минута, след нова комбинация между Йомов и Кайседо, нападателят бе оставен абсолютно непокрит на няколко метра пред вратата на норвежците, но ударът му с глава не се получи и не успя да застраши вратаря Хайкин.

Стойчо Младенов предприе три смени накуп, като в игра се появиха Яник Вилдсхуд, Федерико Варела и Карло Мухар, съответно на местата на Георги Йомов, Жеферсон и Амос Юга.

Появата на Яник Вилдсхут в игра за „червените” пораздвижи нападението на българския тим, като именно тои имаше много добра възможност да стреля, но изстрелът му от въздуха мина далеч над вратата.

Четвърт час преди края на редовното време ЦСКА отправи първия си точен удар в очертанията на своя противник. След изпълнение на ъглов удар, топката бе пратена към Тимо Вион, който овладя отляво и стреля по диагонала, но топката не затрудни вратаря на домакините, който без особени проблеми улови.

В 85-ата минута всичко в този мач бе решено, след като домакините реализираха нов гол във вратата на Густаво Бусато. Този път точен бе голмайсторът на норвежците Ерик Ботхейм. Солбакен получи хубав пас по дясното крило, надбяга Брадли Мазику и почти от аутлинията успя да центрира към Ботхейм, който без особени трудности успя да я насочи в мрежата за 2:0.

В продължението на срещата домакините удариха и греда, но в крайна сметка нов гол не падна. Въпрек това ЦСКА записа първо поражение в Норвегия в европейските клубни турнири.

Бодьо/Глимт - ЦСКА 2:0

източник: SofaScore.com

FT / БОДЬО/ГЛИМТ – ЦСКА 2:0

1:0 Сондре Брунстад Фет 25'

2:0 Ерик Ботхейм 85'

Стадион: „Аспмира”, Бодьо, Норвегия

Рефер: Игал Фрид, Израел

Бодьо/Глимт: 12. Хайкин, 3. Сампстед, 18. Мое, 2. Лоде, 4. Хойбратен, 19. Брунстад Фет (23.Елиас Хаген 83'), 7.Берг,  10. Ветлесен (16.Конрадсен 46'), 9. Солбакен, 20. Ботхейм, 11. Пелегрино

Старши треньор: Кетил Кнутсен

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей (жк), 29. Лам, 18. Мазику, 15. Вион, 21. Юга (жк) (34. Карлос Мухар 62'), 3. Жеферсон (5. Федерико Варела 62'), 10. Йомов (30. Яник Вилдсхут 62'), 9. Кайседо (жк) (14.Калоян Кръстев 82'), 8. Кери

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 28. Пламен Гълъбов, 16. Асен Дончев, 7. Йоан Баи,14. Калоян Кръстев