ЦСКА отбеляза на клубния си сайт 35 години от епоса срещу Байерн Мюнхен.

"На 7 април 1982 година ЦСКА изиграва един мач, който според мнозина е най-силният на червените в Европа. След елиминирането на действащия европейски шампион Ливърпул, на ст. "Васил Левски" пристига германският колос Байерн, който е пълен с легенди на световния футбол като Румениге, Брайтнер, Аугенталер и Хьонес.

Старши треньорът на ЦСКА Аспарух Никодимов има сериозни проблеми преди полуфиналния сблъсък с немците. Пламен Марков е контузен тежко в мач от вътрешното първенство, а големият скандал идва от БФС. Централният нападател на ЦСКА Спас Джевизов е получил червен картон във Вечното дерби и заради това е наказан да не играе и в полуфинала за Купата на европейските шампиони.

Решението на БФС да извади състезателя от международен мач заради нарушение във вътрешното първенство е прецедент в световната футболна практика, който се повтаря чак през 2008 година, когато отново състезател на ЦСКА става жертва на подобно безумие след като Зе Руи пропуска среща от А група заради картон в приятелски мач.

Въпреки всичко това армейците изнасят невероятен спектакъл пред 70 000 зрители на "Васил Левски". Само в рамките на 11 минути възпитаниците на Аспарух Никодимов вкарват три гола във вратата на Мюлер. Баварците се вдигат на щурм и до края на полувремето чрец Дюрнбергер и Хьонес намаляват резултата. Втората част започва по същия вихрен начин.

Цветан Йончев се възползва от неразбирателство в защитата на Байерн и покачва на 4:2. За съжаление в самия край на мача Паул Брайтнер отново скъсява аванса на армейците и така прави задачата им на реванша в Мюнхен изключително трудна", пише официалният сайт на "червените.

ЦСКА – Байерн (Мюнхен) 4:3

1:0 Георги Димитров (7), 2:0 Цветан Йончев (12), 3:0 Ради Здравков (18-дузпа), 3:1 Дюрнбергер (27), 3:2 Дитер Хьонес (32), 4:2 Цветан Йончев (50), 4:3 Брайтнер (83)

ЦСКА: Георги Велинов, Красимир Безински, Динко Димитров, Методи Томанов (46–Aльоша Димитров), Георги Димитров, Георги Илиев, Цветан Йончев, Стойчо Младенов, Ружди Керимов (40–Александър Александров), Ради Здравков, Никола Велков

Старши треньор: Аспарух Никодимов

Байерн: Мюлер, Нидермайер, Хорсман, Байерслорцер, Аугенталер, Краус (57–Пфлюглер), Дюрнбергер, Брайтнер, Сигурвинсон (18–Дитер Хьонес), Дремлер, Румениге