Два далечни удара – истински снаряди, плюс още един хубав гол, донесоха победата за Ботев с 3:1 над Партизани. Българският тим на практика спечели партизанската война с албанския тим още в Тирана и на реванша в Бургас идния четвъртък просто ще трябва да затвърди класирането си.

Домакините поведоха рано, но Ботев след това доминираше открай-докрай и заслужено постигна пълен обрат.

Тупалки на Косоко в 27-ата и на Тодор Неделев в 62-ата донесоха пълния обрат, а в края Косоко реализира и трето попадение, за да затвърди победата

Мачът започна неприятно за Ботев. Още в 5-ата минута Джевахир Сукай бе оставен да стреля опасно отдалеч и по диагонала албанският нападател намери мрежата на Иван Чворович – 1:0 за Партизани.

„Канарчетата“ успяха да се отърсят от неприятното усещане след гола и започнаха да нападат по-активно към вратата на домакините.

В 18-ата минута след удар на Неделев топката срещна в наказателното поле ръката на защитника на Партизани Адани, но съдията не посмя да отсъди за Ботев.

В 23-ата минута хубав далечен изстрел на Неделев затрудни вратаря на Партизани, който изби лошо, после и Балтанов пробва, но топката попадна в ръцете на Албан Ходжа.

В 27-ата минута обаче Ботев заслужено изравни Страхотен изстрел отдалеч на Омар Косоко намери ъгъла на вратата на албанците и пловдивчани изравниха – 1:1.

Пловдивчани определено играеха по-добре, като отправиха 8 изстрела към вратата на Партизани, докато албанците се задоволиха само с два за едно полувреме.

Ботев започна по-активно и през второто полувреме, докато Партизани се бе групирал в собствената си половина.

В 56-ата минута реферът прецени играта да продължи и след малко спорно единоборство в наказателното поле на Ботев.

После Крум Стоянов отправи страхотен изстрел отдалеч и вратарят Албан Ходжа с мъка отрази в корнер.

Надмощието на Ботев заслужено изведе българите напред в резултата. Нов чудесен далечен удар, този път на Тодор Неделев от около 25 м, даде преднина на „канарчетата“ в 62-ата минута – 2:1 за пловдивчани.

„Канарчетата“ понамалиха темпото след второто попадение, но пък и домакините не знаеха какво друго да направят, освен да центрират топката.

В 88-ата минута Омар Косоко отне топката от албански защитник, напредна и матира вратаря Ходжа за втори път в мача – 3:1 за Ботев и огромни шансове за класиране за втория кръг след реванша в Бургас след седмица.

Бой между албанци и българи пред стадиона в Тирана

Ето съставите на двата отбора:

ПАРТИЗАНИ - БОТЕВ 1:3

1:0 Джевахир Сукай 5, 1:1 Омар Косоко 27, 1:2 Тодор Неделев 62, 1:3 Омар Косоко 88

ПАРТИЗАНИ /4-2-3-1/: 12 Албан Ходжа, 10 Идриз Бата, 14 Ментор Мазрекай /64-Реалдо Фили/, 15 Блерим Котобели, 19 Лоренц Траши, 20 Джевахир Сукай, 22 Лабинот Ибрахими, 31 Арбнор Фейзулахи, 36 Содик Атанда, 77 Герхард Прогни /54-Юрген Барди/, 88 Емилиан Вила /73-Джиджиуа/. Старши треньор - Сюлейман Старова

БОТЕВ /4-1-4-1/: 99 Иван Чворович, 2 Цветомир Панов, 4 Виктор Генев, 7 Фелипе Бризола /79-Тони Тасев/, 8 Тодор Неделев /90-Тодор Неделев/, 14 Яя Меледже, 17 Лъчезар Балтанов, 20 Омар Косоко, 23 Йордан Минев, 25 Крум Стоянов /84-Лазар Марин/, 70 Пламен Димов. Старши треньор - Николай Киров