Първият съперник на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа Истанбул Башакшехир показа сериозна класа в навечерието на сблъсъка с родния шампион. В градско дерби с гранда Фенербахче, следващият опонент на разградчани надделя с 3:2 в късна драма.

Башакшехир поведе с 2:0 след малко повече от половин час игра. Емре Белозоглу асистира на Джонатан Атама още във 2-та минута, а бившият играч на Лудогорец Жуниор Кайсара даде головия пас към Емануел Адебайор в 32-та минута.

Лудогорец лежерно си поигра със Славия с мисъл за Истанбул

Фенербахче обаче намери сили да намали още до почивката с попадение на привлечения от Монако това лято Набил Дирар. Миналият през Арсенал и Манчестър Сити Гаел Клиши си отбеляза автогол и така "фенерите" изравниха за 2:2 в 79-та минута.

Но последната дума в мача беше за Истанбул Башакшехир. Емре Белозоглу блесна с втора асистенция в 93-та минута за Керим Фрей и мачът приключи с успех от 3:2 за следващия съперник на Лудогорец в навечерието на битката им в Лига Европа.

След този развой Истанбул Башакшехир събра 9 точки и е на една зад лидера и шампион Бешикташ. Но Галатасарай все още е с пълен актив и може да излезе първи след двубоя си в неделя. Фенербахче остава с пет точки и крета в средата на таблицата.