Лудогорец ще има изключително, изключително тежка задача в реванша срещу Апоел Беер Шева от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Израелците спечелиха първия двубой от у дуела с комфортно 2:0 у дома и така изглеждат големия фаворит за продължаване напред.

Домакините, подкрепяни мощно от своята агитка, отбелязаха по един гол във всяко от полувремената. Нигерийската звезда Антъни Нуакаеме вкара първото попадение още в 19-ата минута и бе с немалка роля във втория гол на Михаел Охана в 79-ата. В същото време от другата страна Вандерсон бе големият длъжник - бразилецът профука цели три идеални шанса да изравни резултата при 0:1 и това струва твърде скъпо в последствие.

Ответният мач ще бъде в Разград на 2 август, когато Лудогорец трябва да хвърли всичко, ако бленува за нов пробив в лигата на големите.

Домакините се постараха доста в първите минути Лудогорец да се чувства доста некомфортно. На 16-хилядния „Търнър Стейдиъм” феновете създадоха гореща атмосфера, а още от първата минута Апоел се хвърли в яростна преса по целия терен. Това затрудни доста изнасянето на топката за разградчани, които с течение на времето напипаха своя ритъм.

След откриващите 10 минути „камилите” намалиха интензитета в агресията за връщане владението на топката, но пък почнаха да създават опасности. Първата от тях дойде в 14-ата минута, когато Антъни Нуакаеме отляво с елегантен финт литна Лукас Саша отляво по атаката. Нигериецът центрира към точката на дузпата, където Махаран Ради отклони леко за Мохамад Гадир. Таранът овладя и от 8-9 метра отправи шут към вратата, който не стигна до нея само заради самопожертвователната игра на Козмин Моци.

Лудогорец започна да се изнася все по-масирано в атака и това им изигра лоша шега в 19-ата минута, когато домакините откриха след контраатака. Дяков не успя да се пребори с Нуакаеме за топката в собствената половина, а нигериецът тръгна мощно през центъра. С идеален пас надясно той намери капитана Маор Меликсон, а 32-годишният израелец му върна жеста с центриране като по конец. От границата на вратарското поле тъмнокожият техничар не прости на Хорхе Броун – 1:0.

Лудогорец пропусна големия си шанс през първата част в 26-ата минута. Тогава Клаудиу Кешеру изработи фаул на удобна позиция по диагонал спрямо вратата. Марселиньо шутира отлично над стената, а вратарят Гай Хаимов изби колебливо. Това даде шанс на Вандерсон да направи добавка пред празната врата. Дребничкият халф по необяснима причина реши първо да укротява и топката му избяга, опропастявайки възможността.

До края на полувремето Лудогорец опита да бъде по-дейният тим, но не стигна до нещо повече от един безнадежден шут от остър ъгъл на Джонатан Кафу.

След почивката Лудогорец профука втори вълшебен шанс за изравняване на резултата. В 48-ата минута Бен Битон закъсня фатално с изтеглянето си напред и това позволи на Марселиньо да изведе по идеален начин Вандерсон съвсем  сам по диагонала отдясно. Джобният халф на „орлите” напредна и прехвърли вратаря, но не успя да прати топката в очертанията на вратата. Тя доста немощно се изтъркаля в аут покрай близката греда.

За да стане вечерта още по-лоша пред Вандерсон, той направи пореден пропуск в 57-ата минута. Кафу, Марселиньо и Саша разиграха технично отдясно, което позволи на последния да нахлуе на скорост с топка в крака към аутлинията. Саша центрира по земята към точката на дузпата, където Ради изби. Кълбото отиде право във Вандерсон, който литна Михай Корхут в пеналта, а после стреля много силно по диагонала. И този път звездата на българския шампион не порази целта.

Апоел отвърна на ранните шасове за Лудогорец със свой такъв. В 60-ата минута Бен Битон догони топката отдясно и центрира от ъгловото флагче. Защитниците на „орлите” бяха тотално забравили за Гадир, който от 9 метра с глава стреля на десетина сантиметра над горния ляв ъгъл. Осем по-късно домакините не бяха много далеч от отбелязването на късметлийско попадение. Айнбиндер пробва центриране от неудобна позиция, насочено към Гадир. Подаването дойде твърде високо за нападателя, но пък тупна неприятно и залъга вратаря Броун. Аржентинецът имаше късмет, че топката не попадна в очертанията на вратата.

В 69-ата минута Марселиньо показа техниката си и се освободи пред дъгата. Вместо обаче да пусне вдясно за непокрития Саша, българският национал реши да играе сам и стреля в небесата.

Десет минути по-късно ситуацията съвсем се влоши за родния първенец. От тъч топката бе хвърлена към мощния Нуакаеме отляво, който я запази, макар и притиснат от двама. Нигериецът се обърна и центрира, като топката рикошира в бранител на Лудогорец. Впоследствие и капитанът Светослав Дяков не игра добре и това позволи на резервата Михаел Охана да овладее. Израелецът без да му мисли стреля силно от около 7 метра по диагонала, а топката премина между краката на Пластун и се отклони неспасяемо за вратаря Броун – 2:0.

В края на мача Лудогорец стигна до пряк свободен удар на 4-5 метра пред дъгата, като играчите на Апоел се постараха максимално да протакат изпълнението. То стана факт след огромно закъснение, като Натанаел стреля нелошо, ала и без да затрудни вратаря.

Така след загуба 0:2 Лудогорец е изправен пред първото си отпадане в трети предварителен кръг на Шампионската лига.

АПОЕЛ БЕЕР ШЕВА – ЛУДОГОРЕЦ 2:0

1:0 Антъни Нуакаеме 19'

2:0 Михаел Охана 79'

Апоел (4-3-3): 55. Гай Хаимов – 2. Бен Битон, 4. Мигел Витор, 5. Шир Цедек, 69. Михай Корхут – 7. Махаран Ради (90+4' - 15. Владимир Браун) , 30. Джон Огу, 11. Даниел Айнбиндер – 24. Маор Меликсон /к/ (71' - 18. Михаел Охана), 8. Мохамад Гадир (85' - 81. Дор Ело), 9. Антъни Нуакаеме

Треньор: Барак Бахар

Лудогорец (4-2-3-1): 1. Хорхе Броун – 8. Лукас Саша, 32. Игор Пластун, 30. Козмин Моци, 6. Натанаел Пимента – 18. Светослав Дяков /к/, 12. Абел Анисе – 22. Джонатан Кафу, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – 28. Клаудиу Кешеру (77' - 93. Върджил Мисиджан)

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Стадион: „Търнър Стейдиъм” (Беершеба, Израел)