Лудогорец гостува на Динамо Брест в плейофната фаза на Лига Европа, а срещата ще се проведе в Минск от 21:00 часа, а вие може да го проследите минута по минута на Gong.bg и пряко в ефира на DIEMA SPORT.

Българският шампион ще направи всичко възможно да влезе в групите на Лига Европа, а класата на тима със сигурност ще е плюс. Наставникът Павел Върба със сигурност е разучил добре силните и слаби страни на шампиона на Беларус.

Антон Узунов
43 снимки

Динамо Брест също игра в квалификациите на Шампионската лига, но беше елиминиран от Макаби Тел Авив след загуба с 0:1. Любопитното е, че единствения гол в мача вкара Дан Битон, който играе в Макаби под наем от Лудогорец.

Върба: Не мислим за друго освен за влизане в групите

Наставникът на домакините Сергей Ковалчук най-вероятно ще се спре на схемата 4-3-3, като в атака голямото име е Артьом Милевски. Бившата звезда на Динамо Киев е един от ключовите играчи на съперника на Лудогорец.

Младата звезда на Лудогорец: Най-важният ни мач

В центъра на защитата прави впечатление присъствието на друг дългогодишен футболист на киевското Динамо - Йевхен Хачериди, а в средата на терена конците дърпа Сергей Кисляк.

Лудогорец излезе еднолично начело в родната efbet Лига, след като победи с 2:0 Берое. "Орлите" постепенно навлизат във форма и днес е важно да покажат по-голяма част от потенциала си.

На вратата ще застане Пламен Илиев, а новото попъление Оливие Вердон ще действа заедно с Драгош Григоре или Козмин Моци в центъра на отбраната. По двата фланга в защита ще играят Сисиньо и Антон Недялков, двойка вътрешни халфове ще са Алекс Сантана и Стефан Баджи, а голмайсторът Клаудиу Кешерю ще трябва да бъде захранван с подавания от Каули, Доминик Янков и Бърнард Текпетей.