Родният ЦСКА стана първият български тим, който продължи към втория кръг на турнира в Лига Европа. „Червените” направиха 0:0 при гостуването си в Подгорица на Титоград, като успехът с 4:0 преди една седмица на „Българска армия” бе напълно достатъчен за отбора да продължи напред.

В следващия кръг ЦСКА ще играе срещу хърватския Осиек, като идният четвъртък столичани са домакини.

Все пак не може да се каже нищо хубаво за стореното от двата отбора в столицата на Черна гора. Нивото на футбола бе доста ниско, което донякъде е и логично с оглед резултатът от първия мач. Все пак Титоград направи пропуски, нацелвайки дори гредата в 16-ата минута, а големи шансове за ЦСКА дойдоха в началото на втората част, но в твърде кратък период. Лошата новина за Добромир Митов е, че офанзивният футболист Греъм Кери напусна контузен в края на второто полувреме.

ФК ТИТОГРАД - ЦСКА 0:0

На практика за този мач Добромир Митов прави пет промени, като титуляр започва капитанът Николай Бодуров. Атаката е водена от Тони Уот, като Али Соу е на пейката, а Жанио Бикел е на десния бек. Валентин Антов влиза в средата на терена, заедно с Кристиян Малинов.

Първата част в Подгорица шокира с прекалено мним подход от двата отбора за старт на европейски мач. Донякъде нормално, с оглед победата в първия мач, ЦСКА бе пасивен, като по-добрите ситуации бяха на сметката на черногорците. Титоград нацели напречната греда след 16 минути игра. Радомир Джалович бе намерен с центриране отдясно и засече мигновено топката, а тя се отби в напречната греда на Черниаускас.

Близо четвърт час по-късно ЦСКА имаше шанс след центриране от фаул на Греъм Кери, но нито Евандро, нито Пламен Гълъбов успяха да засекат топката. В 32-ата минута пък дойде нова страхотна възможност пред Титоград. Павлович бе видян в наказателното поле и бе изпуснат. Стреля от близка дистанция, но блестящ рефлекс на Черниаускас сложи точка на развоя на атаката.

Още със старта на втората част ЦСКА имаше шанс да открие резултата. Греъм Кери отправи добър удар от пряк свободен удар, а Саша Иванович изби топката с една ръка. Миг по-късно центриране отляво не бе засечено от Тони Уот. Все пак топката продължи назад към Кери, който стреля по диагонала мощно, но неточно.

В 56-ата пък Кери имаше пореден шанс, след като стреля без подготовка от средна дистанция, но без да затрудни Иванович. В 63-ата дойде първата по-сериозна ситуация за българския тим. ЦСКА създаде нападение отляво, а Жеферсон и Евандро комбинираха с двойно подаване. Нападателят се откъсна зад защитниците на Титоград и стреля с левия крак по диагонала, но топката прелетя встрани.

За съжаление на двата отбора, а и на зрителите, до края на второто полувреме нямаше сериозни шансове пред двата тима. ЦСКА контролираше сериозно топката, докато Титоград бе изтощен напълно и вече не поглеждаше към вратата на ЦСКА.

Така ЦСКА вече ще се готви за предстоящия си мач от efbet Лига срещу Черно море през уикенда, след който предстои схватката с хърватския тим.

Титоград (4-2-3-1): Титоград (4-2-3-1): Саша Иванович – Марко Роганович, Чуквуджекву Ажана-Чинеду, Радуле Живкович – Мирко Райчевич /к/, Йован Николич – Иван Новович, Воин Павлович,  Менди Мамаду – Балша Джалович

Резерви: Сергей Йоксимович, Амир Музурович, Огнйен Гасевич, Марко Миличкович, Милош Бърнович, Заим Диванович, Слободан Перишич

Треньор: Драголюб Джуретич

ЦСКА (4-1-4-1): Витаутас Черниаускас – Жеферсон, Николай Бодуров /к/, Пламен Гълъбов, Жанио Бикел – Валентин Антов - Кристиан Малинов, Диего Фабрини, Греъм Кери, Евандро Да Силва - Тони Уот

Резерви: Густаво Бусато, Рубен Пинто, Денис Давидов, Петър Занев, Али Соу, Митко Митков, Нуно Томаш

Треньор: Добромир Митов

Стадион: "Градски", Подгорица

Съдия: Василис Димитриу (Кипър)