В изключително драматична среща отборите на Хебър и Берое определиха кой остава в елита на efbet Лига догодина и кой ще играе на бараж. След успех с 3:1 в Пазарджик домакините запазиха елитния си статут, докато старозагорският тим ще трябва да играе баражен мач срещу Спортист Своге, за да се надява и догодина да е сред най-добрите.

Големият герой в срещата за Хебър се появи от пейката и това беше юношата на ЦСКА – Марк-Емилио Папазов. С две попадения дълбоко в добавеното време нападателят неутрализира изравнителния гол на Тонислав Йорданов от дузпа в 82-ата. Михайлов пък поведе домакините с попадение в 42-ата минута.

Драмата беше в хода на целия мач на "Георги Бенковски", а след третия гол футболистите на двата отбора се сбутаха край тъчлинията, което принуди реферът Георги Давидов да изгони Серкан Юсеин от Берое и така халфът няма да играе на 11-и юли в баража с "шоколадите". Така поради по-добрите си показатели в преките мачове и с 32 точки Хебър зае 13-ата позиция и на практика целта на Любослав Пенев да запази отбора в елита беше изпълнена за няколко седмици. Берое също е с такъв точков актив, но поради по-лошите си числа в преките мачове остана 14-и и сега ще трябва да играе още един мач, за да се опита да оцелее в efbet Лига.

Срещата на "Георги Бенковски" стартира с двуостра игра от двата отбора, но реферът Давидов в първите пет минути показа по един жълт картон на футболисти от двата тима и опита да респектира ситуацията на терена. Там обаче след първия четвърт час нямаше сериозни опасности пред двете врати.

start-photo.bg
18 снимки

В 21-ата Николай Николаев получи вдясно и центрира в наказателното поле на Берое, но Серкан Юсеин се върна и спря топката преди тя да бъде завършена от Серано. Две след това Васил Василев от Берое имаше претенции към Георги Давидов за неотсъдена дузпа срещу него, претендирайки, че Вълчев го е задържал в наказателното поле на домакините, но реферът остави играта да продължи.

След малко повече от половин час игра в Пазарджик Симеон Мечев получи вляво по нападението на Берое и отправи силен диагонален удар, който обаче не затрудни особено много Петър Дебърлиев.

Седем преди края на първата част Николай Николаев и Октай Хамдиев комбинираха отлично отдясно по атаката на Хебър. Вторият беше изведен в наказателното поле на Берое и опита да комбинира с Алекс Серано, но Серкан Юсеин отново изчисти в ключов момент. В 42-ата Хебър поведе в резултата. Домакините изпълниха свободен удар, а топката беше пратена в наказателното поле на Берое. Иван Гошев излезе да боксира, но заради липсата на късмет прати топката право в главата на Ивайло Михайлов, след което тя спря в опразнената старозагорска врата - 1:0 за Хебър.

Голмайсторът на Хебър трябваше да бъде изнесен на носилка от терена след гола си, тъй като се получи тежък сблъсък със стража Гошев при попадението на пазарджиклии, а малко след това на негово място се появи Лорен Марузин.

След подновяването на втората част Берое беше близо до това да изравни, след като Уерди Мара получи край дъгата и отправи удар с левия крак, но Дебърлиев внимаваше и боксира встрани. В 53-ата Октай Хамдиев преодоля бранител на Берое вляво и центрира към Марузин. Нападателят стреля с глава, но анемично и Гошев спаси.

Малко след това Георги Търтов овладя центриране отляво и реши да стреля през защитник на Берое. Ударът отиде силно към вратата на Гошев, но и неточно. Натискът на Хебър в хода на втората част продължи,а  Марузин направи още един пропуск, след като не намери очертанията към старозагорската врата.

Заралии, от своя страна, опитваха да организират контранападения, които не сполучаваха в първите 20 минути на второто полувреме. В 68-ата Калоян Кръстев атакува центрирана топка с глава, но Дебърлиев се хвърли добре и спаси удара на нападателя, който играе в Берое под наем от ЦСКА.

В 79-ата минута Густаво Каскардо влезе в наказателното поле на Хебър и падна в него след контакт с Марк-Емилио Папазов. Георги Давидов веднага посочи бялата точка, но играчите на Хебър имаха сериозни претенции за наказателен удар, макар при повторенията да се видя, че Каскардо пада сравнително леко.

Тонислав Йорданов застана зад бялата точка и с безпощаден изстрел изравни - 1:1.

Драмата в Пазарджик беше пълна, след като Хебър отново натисна съперника и отбеляза гол в добавеното време Марк-Емилио Папазов се реваншира за фала за дузпата на Берое и отново поведе Хебър наперд. Топката беше пратена в наказателното поле на старозагорци, а вратарят Гошев излезе изключително неразчетено и не успя да боксира кълбото. То отиде към Папазов, който отблизо нямаше как да сбърка - 2:1 за Хебър.

Дълго време реферите разглеждаха попадението чрез мониторите на ВАР и в крайна сметка голът беше потвърден.

Домакините успяха да вкарат трети гол във вратата на съперника, след като се втурнаха да изравняват, но Марк-Емилио Папазов, който влезе като резерва и взе топката вляво. Той напредна добре, финтира Каскардо и с прецизен удар прати топката във вратата на Гошев - 3:1.

След това пък се видяха грозни сцени в Пазарджик. Серкан Юсеин от Берое беше изгонен. Това стана, след като двата отбора влязоха във физическа саморазправа край тъчлинията и халфът няма да играе в баража срещу Спорист Своге. Същата съдба сполетя и Спас Георгиев от старозагорци, които завършиха мача с 9 човека.

Стадион: "Георги Бенковски" (Пазарджик)

Хебър: 1 Петър Дебърлиев - КАПИТАН -  33 Стефан Цонков 5 Мартин Михайлов 55 Георги Вълчев 27 Роберт Мазан 44 Николай Николаев 8 Алехандро Серано  97 Марсел Венсан 9 Ивайло  Михайлов 77 Октай Хамдиев 98 Георги  Търтов

Треньор: Любослав Пенев

Берое: 23 Иван Гошев - ВРАТАР 2 Густаво Каскардо 4 Бубакар Траоре 5 Зария Ламбулич 8 Серкан Юсеин 10 Уерди Мара 13 Ромарио Мойс 14 Педро Енрике 16 Симеон Мечев - КАПИТАН 18 Клайдер  Машедо 19 Васил Василев

Треньор: Николай Киров