ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 2:0 в двубой от 14-ия кръг на efbet Лига. В 18-ата минута Али Соу откри резултата, след като преодоля вратаря на гостите и се разписа. В 82-ата минута Марин опита да изчисти топката след центриране на Йомов в наказателното поле на ЦСКА 1948, но излъга Наумов и топката влетя в мрежата.

Двубоят бе белязан и с доста спорно положение. В 36-ата минута Галин Иванов бе избутан в наказателното поле от Юга, но съдията Костадинов си затвори очите и не отсъди дузпа.

След този успех ЦСКА е на 3-ото място с 24 точки, а ЦСКА 1948 е на 6-ото с 20.

Антон Узунов
75 снимки

В първите десетина минута на двубоя ЦСКА 1948 имаше няколко възможности за опасни атаки и на няколко пъти отбраната пред Бусато трябваше да се справя, за да не позволи на съперника да се разпише. В 10-ата минута Галин Иванов изпълни пряк свободен удар, но нацели стената. Малко преди това Гущеров имаше възможност да атакува, но вратарят на ЦСКА се докопа до топката.

Статистика от ЦСКА - ЦСКА 1948

източник: Sofa Score

Домакините създадоха атака към вратата на Наумов малко след това, но Соу не успя да намери добре Йомов и топката не затрудни вратаря на гостуващия тим.

В 18-ата минута ЦСКА откри резултата с гол на Соу, който преодоля вратаря Наумов  и прати топката в мрежата. Малко по-късно Тиаго стреля доста неточно.

Една от дискусионните ситуации в мача дойде в 36-ата минута на мача, когато Юга бутна в гръб Галин Иванов в наказателното поле на ЦСКА, но съдията Петър Костадинов не отсъди дузпа. В края на първата част Йомов опита с външен фалц да затрудни Наумов, топката излезе в аут.

В 50-ата минута на двубоя Санкаре стреля слабо към вратата на Наумов, но вратарят се намеси успешно и се справи със ситуацията. Четири минути по-късно Синклер центрира към вратата на Наумов, но вратарят улови кълбото.

Александров центрира към Камбуров в 56-ата минута на двубоя в наказателното поле на ЦСКА, нападателят не съумя да отиграе топката и тя излезе в аут. В 78-ата минута плътен шут от пряк свободен удар на Камбуров накара вратаря на ЦСКА да демонстрира качествата си.

Автогол на Лазар Марин в 82-ата минута позволи на ЦСКА да удвои преднината си. Центриране на Йомов затрудни бранителя и той в опита си да изчисти топката я вкара в мрежата на изненадания Наумов. В крайна сметка ЦСКА спечели с 2:0.

ЦСКА - ЦСКА 1948 2:0
голмайстори: 1:0 Соу (18), 2:0 Марин (82-автогол)

съставите на двата отбора:

ЦСКА: Бусато, Матей, Занев, Санкаре, Мазику, Тиаго Родригес, Юга, Синклер, Антов, Йомов, Соу

ЦСКА 1948: Наумов, Александров, Минков, Пиргов, Марин, Шопов, Иванов, Бастунов, Гущеров, Топузов, Камбуров

главен съдия: Петър Костадинов