Тимът на Ботев Пловдив започна контролните си мачове в Турция с доста тежка загуба 0:4 от украинския Олександрия. "Канарчетата" изиграха едно по-добро първо полувреме, в което заслужаваха да водят, но пропуснаха няколко добри атаки, а при единствената възможност пред тяхната врата Денис Устименко беше точен в 27-ата минута.

През втората част Ферарио Спасов даде шанс на доста от младите си футболисти, което се оказа и решаващо за крайния резултат в Алания. Десният защитник Филип Филипов влезе на почивката, но нямаше добри прояви, тъй като през неговата зона дойдоха центриранията на последвалите три гола във вратата на Георги Аргилашки. Младокът Тонев пък пропусна най-чистото положение за пловдивчани в края на срещата.

Преди няколко дни Ботев победи в България с 6:0 Марица в първата си проверака за 2020 година.