Левски победи Локомотив София с 2:1 в контрола играна на стадион "Георги Аспарухов". "Столичните железничари откриха резултата чрез Красимир Милошев, но Марин Петков изравни в края на първото полувреме. Седем минути преди края на редовното време Билал Бари реализира красиво попадение, оформяйки крайния резултат.

Антон Узунов
34 снимки

В началните минути на двубоя "сините" владееха контрола на топката, но темпото не бе високо и липсваха голови положения. В 4-ата минута Симеон Славчев центрира остро в наказателното поле към Франса, но Патрик-Габриел Галчев притича и изчисти решително в ъглов удар. При корнера бразилецът центрира в наказателното поле, където Симеон Славчев стреля с глава, но слабо и Николай Михайлов улови.

Малко след това Уелтън проби в типичния си стил отляво, но последвалият му пас не намери съотборник.

В 10-ата минута "столичните железничари" откриха резултата. Домакините допуснаха груба грешка след центриране от ъглов удар, от което се възползва Красимир Милошев и с прецизен удар в долния десен ъгъл реализира.

Две по-късно "сините" можеха да възстановят равенството. Георги Миланов стреля красиво от дистанция, пращайки топката опасно покрай десния страничен стълб. Малко след това Роналдо също отправи далечен удар, но прати кълбото над вратата.

Възпитаниците на Станимир Стоилов продължиха да са по-активният отбор, но не достигаха до чисти голови ситуации. В 24-ата минута Цунами центрира на далечната греда, където Роналдо стреля покрай вратата от въздуха. Две минути по-късно Александър Любенов изби решително изстрел по земя на Уелтън.

След половин час игра Георги Миланов получи тежък удар от Ивайло Найденов, което доведе до жълт картон за бранителя на "червено-черните". Малко след това Келиан ван дер Каап се строполи на тревата, държейки се за главата след тежък сблъсък с Димитър Митков.

Действията на терена не се промениха и Левски продължи да бъде по-агресивният отбор. В заключителните секунди на първото полувреме Марин Петков стреля от дистанция, получи се рикошет, но Александър Любенов внимаваше и улови. Малко след това вратарят на Локомотив София улови и техничен изстрел на Уелтън в долния ляв ъгъл.

Левски успя да изравни в последната атака за първата част. Илиян Стефанов задържа отляво, след което подаде към Марин Петков. Младокът нахлу в наказателното поле и с изстрел в близкия ъгъл реализира.

На почивката двамата треньори извършиха по няколко промени по съставите си, като за "сините" под рамката застана Пламен Андреев, докато за гостите в игра се появи каращият проби бразилец Винисиус.

В началните минути на втората част двата тима си размениха по една опасност, но това не доведе до попадения. В 53-ата минута Уелтън стреля от дистанция, но слабо и покрай вратата. След един час игра бяха направени много промени по съставите, което доведе до спад в темпото на терена.

В 77-ата минута Хосе Кордоба отправи далечен удар с левия крак, който премина покрай вратата и не застраши Дамян Дамянов. Малко след това Патрик-Габриел Галчев отигра технично, центрирайки в наказателното поле, където Илиян Стефанов стреля с глава над вратата.

В 84-ата минута Левски реализира втори гол. Антоан Стоянов центрира в наказателното поле, където Билал Бари много атрактивно с ножичен удар вкара под гредата. Това бе и последното по-сериозно действие пред една от двете врати.

ЛЕВСКИ - ЛОКО СФ 2:1

0:1 Красимир Милошев 10'

1:1 Марин Петков 45'

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов (к) – 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундбург, 5. Килиан ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 7. Георги Миланов, 14. Илиян Стефанов, 18. Роналдо, Уелтън, 88. Марин Петков

Резерви: 1. Пламен Андреев, 19. Билал Бари, 27. Асен Митков, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 34. Александър Божилов, 36. Слави Чакъров, 38. Антон Иванов, 39. Денис Динев, 41. Васил Василев, 71. Антоан Стоянов

Старши треньор: Станимир Стоилов

ЛОКО СОФИЯ: 24. Александър Любенов, 22. Ивайло Найденов, 33. Алан Диас, 89. Матеус Дуарте, 4. Мики Орачев, 44. Божидар Кацаров, 26. Красимир Милошев (к), 8. Симеон Славчев, 11. Франса, 70. Димо Бакалов, 45. Димитър Митков

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 13. Селсо Рапосо, 15. Лука Иванов, 10. Валентин Николов, 9. Илия Димитров, 3. Марио Петков, 18. Християн Чипев, Винисиус, Теодор Георгиев, Габриел Иванов