Славия победи с 1:0 Арда в последен мач от 21-ия кръг в efbet Лига. Единствения гол в срещата отбеляза капитанът на "белите" Галин Иванов от дузпа в 37-ата минута.

Така столичани взеха реванш от Арда, след като загубиха двубоя в София през есента с 2:3. С най-голяма  заслуга за спечелените три точки в Пловдив бе вратарят на Славия Георги Георгиев, който блесна с няколко решаващи намеси.

Първият четвърт час премина в доста лежерно темпо и двамата вратаря скучаеха. Едва в 25-ата минута зрителите видяха първия точен удар в мача на Конър Рандал, но той не затрудни вратаря Георги Георгиев. Късмета си опитаха и съотборниците му Румен Руменов и Спас Делев, но без успех.

Славия отговори с ефектен удар на Чунчуков от въздуха в 33-ата минута, но топката мина над вратата.

Четири минути по-късно капитанът на "белите" Галин Иванов нахлу отляво в наказателното поле, майсторски задържа топката и финтира Конър Рандал, който го препъна в опита си да го спре и Станислав Тодоров посочи бялата точка. Потърпевшият се нагърби с изпълнението на дузпата и надхитри опитния страж на Арда Иван Караджов с удар в средата на вратата за 0:1.

17 снимки

Втората част очаквано започна с натиск на Арда. Още в 47-ата минута Спас Делев опита да изненада Георгиев от малък ъгъл, но стражът на "белите" внимаваше и изби удара му от въздуха. Пак той бе изведен на отлична стрелкова позиция в наказателното поле на Славия в 67-ата минута, но се забави и топката му бе избита от Андреа Христов.

Най-спорната ситуация бе в 59-ата минута. Милен Гамаков спря топката с ръка точно пред наказателното поле, но реферът Станислав Тодоров подмина непозволената игра на защитника на Славия. Най-бурно протестира Илиша Сам, за което получи жълт картон.

Арда стигна до най-добрата си голова възможност в 72-ата минута. Зоран Гаич надскочи цащитниците на съперника при центриране от корнер, но ударът му с глава бе избит с невероятен плонж от Георгиев.

Седем минути преди края капитанът на Славия Галин Иванов пропусна да затвори мача в Пловдив. Той бе изведен очи в очи с вратаря Караджов от младока Филип Кръстев, но не уцели вратата.

АРДА - СЛАВИЯ 0:1

Голмайстор: 0:1 Галин Иванов 37

АРДА: 1. Иван Караджов-капитан, 5. Зоран Гаич, 24. Илиас Хасани, 6. Конър Рандал, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов,  19. Румен Руменов, 8. Румян Ховсепян, 98. Светослав Ковачев, 7. Спас Делев, 45. Илиша Сам
Треньор Стамен Белчев

СЛАВИЯ: 13. Георги Георгиев, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 38. Милен Гамаков, 83. Христо Попадийн, 10. Янис Карабельов, 71. Емил Стоев, 33. Галин Иванов-капитан, 20. Филип Кръстев, 11. Радослав Кирилов, 9. Цветелин Чунчуков