Ботев Враца и Славия не излъчиха победител, завършвайки при равенство 1:1 в 31-ия кръг в efbet Лига. Гостите откриха резултата с попадение на Радослав Кирилов (31), но в добавеното време на първото полувреме Дориан Бабунски изравни с глава.

Ботев Враца Славия

източник: Sofascore.com

Това означава, че "белите" математически се спасиха и не могат да бъдат изместени от 11-ата позиция в класирането. В същото време Ботев Враца трябва да изчака до петък, когато ще се изправи в решително дерби срещу Монтана, за да си осигури място на баражите срещу Септември София.

lap.bg
8 снимки

Гостите стартираха по-агресивно и създадоха първата опасност в мача. Още във 2-ата минута Емил Стоев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Димитър Рангелов стреля с глава, но над вратата.

"Белите" продължиха да действат добре по десния фланг и след нов пробив на Емил Стев достигнаха до нов корнер. След неговото изпълнение капитанът продължи към Надер Гандри, но защитникът не успя да оцели очертанията на вратата.

В 5-ата минута отново столичани пробиха по десния фланг. Ертан Томбак центрира остро по земя в наказателното поле, където Димитър Рангелов опита технично да завърши с пета, но изстрелът му не намери целта.

Домакините отговориха в следващата атака. Чавдар Ивайло получи от Юлиан Ненов. Халфът овладя и отправи плътен изстрел от дистанция, принуждавайки Светослав Вуцов да избива решително в ъглов удар.

В следващите минути двата тима продължиха да действат на високи обороти и залагаха на директен футбол.

В 15-ата минута домакините разиграха заучено положение от фаул. Христо Златински центрира към Атанас Зехиров, който продължи с глава към далечната греда, където Юлиан Ненов нанесе изстрел, но той бе блокиран. Чавдар Ивайлов достигна до отбитата топка и стреля от границата на наказателното поле, но и този път защитник на гостите спря кълбото, а след това врачани не успяха да затруднят Светослав Вуцов.

Четири минути по-късно Надер Гандри събори Даниел Генов на границата на наказателното поле, след което главният съдия Георги Гинчев отсъди фаул в полза на домакините, след това Дориан Бабунски овладя топката и реализира, но попадението му не бе зачетено, след като преди това бе прозвучал сигнала за нарушението, въпреки претенциите на врачани за авантаж.

В 29-ата минута Дориан Бабунски се пребори с Филип Антовски в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Светослав Вуцов внимаваше и улови.

Две минути по-късно Славия откри резултата. Ертан Томбак бе изведен по десния фланг, след което центрира в наказателното поле, където непокритият Петер Макрилос нанесе изстрел отблизо, но Красимир Костов спаси. Радослав Кирилов достигна до отбитата топка и хладнокръвно реализира.

Минута след попадението за "белите", гостите имаха отличен шанс да удвоят набързо преднината си. Петер Макрилос получи в наказателното поле, след което нанесе мигновен изстрел, но Карсиир Костов решително спаси.

Домакините опитаха да пренесат играта в по-предни позиции, но оставиха свободни пространства в собствената си половина. Това доведе до нов шанс за "белите". В 38-ата минута Петер Макрилос нанесе плътен изстрел от дистанция, който премина на сантиметри над напречната греда.

В заключителните минути на добавеното време на първата част Ботев Враца изравни резултата. Юлиан Ненов центрира отлично от ъглов удар в наказателното поле, където Дориан Бабунски бе оставен непокрит и с глава реализира красиво в горния ляв ъгъл.

Домакините стартираха агресивно втората част и още в началните секунди Атанас Зехиров центрира в наказателното поле, но Емил Виячки бе на мястото си и с глава изби.

В 49-ата минута Славия организира отлична контраатака. Радослав Кирилов подаде към непокрития Емил Стоев в наказателното поле. Крилото за миг се засуети и нанесе изстрел, но Мартин Николов с великолепен шпагат изби в ъглов удар.

В 57-ата минута "белите" отново създадоха опасност пред вратата на Красимир Костов. След отлично организирана атака, Радослав Кирилов получи отляво, след което великолепно проби в наказателното поле и подаде на близката греда към Петер Макрилос, който нанесе удар, който принуди стражът на домакините да избива решително. След това Мартин Николов не успя да изчисти добре кълбото и то попадна в Георги Вълчев, който нанесе силен удар, но много неточен.

Пет по-късно домакините получиха отлична възможност да направят пълен обрат. Юлиан Ненов центрира в наказателното поле, където Дориан Бабунски стреля с глава в долния ляв ъгъл, но Светослав Вуцов с великолепна намеси изби в ъглов удар.

В 71-ата минута Радослав Кирилов проби отляво, след което смени посоката и нанесе изстрел, но право в ръцете на Красимир Костов. Малко след това Петер Макрилос опита от дистанция да преодолее вратарят на домакините, но и той не намери целта.

В 74-ата минута Славия имаше нов отличен шанс да реализира. Надер Гандри центрира в наказателното поле, където Ивайло Димитров бе оставен непокрит, но нападателят не успя да нанесе точен изстрел от точката за изпълнение на дузпа.

Осем минути преди края на двубоя треньорът на Ботев Враца Веселин Великов включи в игра абсолютния дебютант Йордан Желев. Роденият през 2004 година футболист се появи на терена на мястото на получилия травма Самир Аясс.

В 86-ата минута Петер Макрилос центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Надер Гандри бе над всички и стреля с глава, но неточно.

До края на двубоя домакините опитаха да притиснат съперника си, но защитата на гостите се справи и резултатът остана непроменен.

БОТЕВ ВР - СЛАВИЯ 1:1/КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА

0:1 Р. Кирилов 31'

1:1 Бабунски 45+1'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

БОТЕВ ВР: Красимир Костов, Атанас Зехиров, Костадин Ничев, Венцислав Керчев, Мартин Николов, Даниел Гаджев, Христо Златински, Чавдар Ивайлов, Юлиан Ненов, Даниел Генов, Дориан Бабунски

Треньор: Веселин Великов

СЛАВИЯ: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Надер Гандри, Емил Виячки, Филип Антовски, Георги Вълчев, Ерол Дост, Петер Макрилос, Емил Стоев, Радослав Кирилов, Димитър Рангелов

Треньор: Златомир Загорчич

Гл. съдия: Георги Гинчев