Отборите на Славия и Локомотив Пловдив не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1 в първи двубой от неделната програма на 18-ия кръг в родната efbet Лига. И двете попадения паднаха през първата част.

Йосип Томашевич даде преднина на гостите в 35-ата, но Кристиан Добрев изравни в 40-ата минута. В началото на втората част попадение на Георги Минчев беше отменено правилно заради засада.

Антон Узунов
35 снимки

Всичко най-интересно се случи през първото полувреме, когато изобилстваше от положения и за двата отбора, а именно тогава бяха реализирани и двата гола. През втората част темпото на игра спадна и чак към края на двубоя домакините се активизираха и имаше една-две ситуации да стигнат до второ попадение, което обаче така и не се сллучи.

След тази среща Славия има актив от 28 точки и остава на петата позиция, докато Локо Пловдив е седми с 25 пункта. В последния си двубой преди зимната пауза "белите" гостуват на ЦСКА 1948 в столично дерби, докато "черно-белите" завършват календарната година с домакинство на Ботев Враца.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Срещата започна в спокойно темпо, като домакините бяха по-активния тим в началните минути.

Първият удар към една от двете врати обаче беше на сметката на гостите от Пловдив, но изстрелът на Лукас Салинас от дистанция, в осмата минута, бе неточен.

Локомотив имаше претенции за дузпа в 14-ата минута, когато Салинас проби отлично в половината на Славия, преодоля Ерол Дост и комбинира с Димитър Илиев в наказателното поле. Капитанът на „смърфовете“ бе съборен от Людовик Соарес, но бранителят на „белите“ игра чисто и съдията подмина ситуацията.

Минута след това Емил Стоев влезе в наказателното поле отдясно и стреля, но покрай вратата.

Най-чистата ситуация за "белите", дотук в мача, дойде в 17-ата минута, когато Стоев задържа добре топката и центрира отдясно в наказателното поле, където намери Петер Макрилос, който овладя и обръщайки се стреля, но над вратата на гостите.

Emona Tsoncheva / LAP.bg
48 снимки

Две минути по-късно Бирсент Карагарен получи отляво в наказателното поле и нанесе изстрел по ниско по терена, но покрай дясната греда на Светослав Вуцов.

В 24-ата минута Радослав Кирилов центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив, където Емил Виячки стреля с глава, но право в ръцете на вратаря Лукас Рейдър. Това беше и първият точен изстрел в двубоя.

Пет минути след това Карагарен пък нанесе първия точен удар за гостите, но без проблеми за Светослав Вуцов.

В 32-ата минута Ерол Дост отправи поредния удар от границата на пеналтерията, но Рейдър нямаше проблеми и улови.

Отборът на Локомотив първи удари в двубоя. В 35-ата минута, след изпълнение на странично хвърляне, отдясно по атаката на гостите, Илиев овладя и комбинира със Салинас. Бразилецът пък центрира към далечната греда, където Кристиан Добрев изпусна Томашевич, а хърватският бранител опъна мрежата зад Вуцов с плътен удар с левия крак – 0:1.

Само пет минути след това обаче Славия успя да изравни. Ради Кирилов центрира отляво в наказателното поле, където Кристиан Добрев излезе добре пред Милош Петрович и с прекрасен удар с глава намери вратата на Рейдър, като по този начин се реваншира за грешката си при попадението на Локомотив – 1:1.

В първата минута от добавеното време на първата част Локомотив имаше шанс за втори гол. Парвиз Умарбаев центрира отляво в наказателното поле, където Димитър Илиев засече с глава на далечната греда, но Вуцов изби. Последва удар на Георги Минчев, който обаче бе блокиран.

Три минути след началото на втората част Минчев отбеляза във вратата на Вуцон, след след засече атрактивно с глава центриране на Карагарен в наказателното поле, но попадението беше отменено заради засада на нападателя. Системата ВАР потвърди решението.

В 52-ата минута „белите“ имаха чудесна възможност организираха чудесна скоростна контраатака, при която Радослав Кирилов получи отляво и напредна към наказателното поле, където преодоля Милош Петрович, но точно преди да нанесе удар Мартин Паскалев притича и изчисти топката.

Седем минути по-късно се откри нош шанс пред домакините. Кристиан Гомис покри засадата, което даде възможност на Емил Стоев да излезе сам срещу вратаря и реши да прехвърля Рейдър, който бе излязъл напред. Опитът на Стоев обаче се оказа крайно неуспешен.

В следващите минути темпото на игра спадна, като положенията липсваха и двата тима изчакваха грешка на противника.

В 78-ата минута Иван Минчев отправи изстрел, но в аут.

Три минути след това Кирилов получи отляво, влезе между двама играчи на Локомотив в наказателното поле и опита да намери далечния ъгъл, но стреля над вратата на Рейдър.

В 86-ата минута Славия можеше да направи пълен обрат, след като Кемело Нгуена отправи силен изстрел пред дъгата на наказателното поле, топката тупна коварно пред Рейдър, но стражът изби в корнер.

До края на срещата нови интересни ситуации липсваха и двата отбора взеха по една точка от двубоя.

FT | СЛАВИЯ – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ  1:1

0:1 Йосип Томашевич 35'

1:1 Кристиан Добрев 40'