Отборът на ЦСКА загуби визитата си на Царско село с 1:2 в мач от 24-ия кръг от родната efbet Лига. Отборът на ЦСКА, който бе воден от асистента на Любослав Пенев – Пабло Караско, изигра много слаб мач във визитата си, като действията на играчите бяха мудни, а идеята в игра липсваше напълно. Царско село  успя да се възползва от анемичните „червени” действия и спечели трите точки в столичното дерби на кръга.

ЦСКА игра и повече от час игра с 10 човека, след като капитанът Петър Занев бе изгонен за два жълти картона в 34-ата минута. Именно Занев пък фаулира Димитър Костадинов за дузпа, а Костадинов даде тон за успеха за домакините. Резервата Бисмарк Чарлс изравни резултата в 75-ата минута, но брилянтен гол на Реян Даскалов в последната минута от добавеното време матира „червените”. Гостите имаха претенции при втория гол, който дойде след грешно отсъден тъч в тяхна вреда.

Царско село - ЦСКА

източник: sofascore.com

Първият шанс в срещата дойде след по-малко от минута игра. Капитанът на Царско село Реян Даскалов шутира силно към вратата на ЦСКА, но неточно и топката отиде аут. По-активните действия донесоха до гол за домакините. Петър Занев извърши нарушение срещу Димитър Костадинов в наказателното поле на ЦСКА и реферът Гидженов отсъди дузпа. Зад топката застана Димитър Костадинов, който с удар тип "паненка" откри резултата - 1:0.

В 24-ата минута дойде първият удар за "червените". Това беше амбициозен опит на Жорди Кайседо, който шутира от далечно разстояние, но прекралено слабо, за да затрудни Пласид. Постепенно гостите натиснаха съперника, а на два пъти Мартин Смоленски атакува вратата на Царско село, но и двата не затрудниха хаитянския вратар.

Антон Узунов
48 снимки

След 34 минути игра капитанът на ЦСКА Петър Занев бе изгонен от рефера Гидженов. Гостите направиха груба грешка при разиграването на топката и Царско село се възползва. Ален Стеванович напредна и бе фаулиран от Занев, който получи втория си жълт картон и остави своите с 10 човека до края на мача.

Двата отбора се прибраха при резултат 1:0 за Царско село на почивка, а определено може да се потвърди, че "червените" изиграха изключително слабо първо полувреме и съвсем логично "царете" имаха превес след първата част. Треньорският щаб на ЦСКА прецени да извади след час игра Жорди Кайседо, който не стори абсолютно нищо в срещата, а на негово място се появи Бисмарк Чарлс. Същата бе и съдбата за Жул Кейта, който бе сменен от Митко Митков.

Стартът на второто полувреме на "Арена Царско село" не видя нещо особено в игрово естество, като гостите не успяха да притеснят по някакъв начин своя съперник. Първият шанс за гол пред ЦСКА дойде в 66-ата минута. Тогава се стигна до опасен изстрел на Пламен Гълъбов след ъгловия удар, но топката се отби в рамото на Луис Педро и отиде в корнер.

Четвърт час преди края на редовното време ЦСКА изравни резултата. Греъм Кери достави топката след центриране от фаул в наказателното поле на "царете", а резервата Чарлс се извиси и с глава матира Пласид - 1:1.

Капитанът на "царете" Реян Даскалов бе големият герой в последната минута на срещата. Той отправи топовен изстрел посока вратата на Густаво Бусато след избита топка от фаул и кълбото влетя в "червената" врата.

В следващия кръг ЦСКА приема опашкаря Монтана, докато за Царско село предстои визита на Берое.

FT/ ЦАРСКО СЕЛО - ЦСКА 2:1 ► КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА

1:0 Димитър Костадинов (8-дузпа)

1:1 Бисмарк Чарлс (75)

Рефер: Радослав Гидженов (Пловдив)

Стадион: "Царско село" (София)

Стартови състави:

Царско село: 30 Джони Пласид - 4 Ивайло Марков 9 Стефан Христов 10 Лъчезар Балтанов 14 Христо Попадийн 17 Реян Даскалов /к/ 20 Димитър Костадинов 22 Луис Педро  25 Дилан Мартенс 93 Иван Бандаловски 98 Ален Стеванович

Треньор: Антони Здравков

ЦСКА: 1 Густаво Бусато -  4 Мено Кох 5 Федерико Варела 8 Греъм Кери 11 Петър Занев /к/ 14 Жул Кейта 15 Тибо Вион 21 Амос Юга 27 Мартин Смоленски 30 Жорди Кайседо 7 Енрике Рафаел