Отборът на ЦСКА губеше с 1:2 в резултата срещу РБ Залцбург в най-престижната контрола на тима от лятната подготовка в Австрия. Човек край страничната линия обаче загуби съзнание и след кратко съвещание между съдията и двата щаба проверката не продължи.

Станислав Шопов откри резултата в 28-ата минута, след като опита центриране от фал. Десетина минути след това хърватският талант Роко Симич изравни с глава от около метър разстояние. Жуниор Адаму пък донесе обрата за австрийците в 52-ата минута.

Четвърт час преди края влезлият като резерва Вилдсхут даде знак съм съдията, че човек край тъчлинията се нуждае от помощ. Неизвестностите продължиха няколко минути, преди главният съдия да реши да прекрати двубоя след разговори с капитаните и треньорите на "червените" и "биковете".

Първите минути на срещата не предложиха нищо по-интересно, като липсваха и каквито и да е удари по посока двете врати. Четвърт час след началото на срещата Жеферсон се хвана за крака, с което накара всички в "червения" лагер да изтръпнат, но съумя да продължи срещата. Християн Петров се отчете с много добра намеса малко по-късно, пресичайки успореден пас от лявото крило.

Около минута след намесата на рожденика Петров, една топка от дълбочина предизвика сериозно неразбирателство между Бусато и Минков. За щастие на българския тим Ван дер Бремпт пое лошо топката и въпреки че преодоля Бусато, нямаше шанс да направи изстрел.

Малко преди да измине половин час игра Станислав Шопов застана зад топката при един фал встрани от наказателното поле. Левичарят насочи топката към наказателното поле, но никой от съотборниците му не успя да играе с глава и тя влетя в мрежата на "биковете".

Само няколко минути след попадението на бившия играч на Ботев Пловдив и Хееренвен, болката за Жеферсон се засили и бразилецът напусна терена принудително.

Радостта на "червените" не трая особено дълго - при центриране от корнер Бернардо отклони с глава, а хърватският нападател Роко Симич изравни с глава от около метър разстояние.

Около 120 секунди след изравнителното попадение на хърватина, Овусу имаше шанс да направи бърз обрат за австрийците, но излязъл сам срещу Бусато намери тялото на стража. В 43-ата минута удар на Тибо Вион от около 12-13 метра бе блокиран.

На почивката Саша Илич направи две промени, заменяйки Туфегджич и Гарсес за сметка на Варела и Баи. Четири минути след началото на второто полувреме Илич трябваше да извърши и още една принудителна смяна - Морено замени Вион.

Австрийският тим направи пълен обрат в 52-ата минута, в която Адаму изпревари Бусато след ниско центриране отдясно и вкара за 1:2.

В средата на втората част Густаво Бусато в рамките на няколко секунди се намеси решителни на два пъти. Пръво бразилецът отрази удар с глава от 5-6 метра, а при добавката 31-годишният вратар показа отличен рефлекс от упор. Това бе и последното действие за него в мача, тъй като Димитър Евтимов зае мястото му.

Около 15 минути преди края на редовното време влезлият като резерва Яник Вилдсхут даде знак съм арбитъра, че човек край тъчлинията се нуждае от помощ. Неизвестностите продължиха няколко минути, преди реферът да реши да прекрати двубоя след разговори с капитаните и треньорите на "червените" и "биковете".

FT*/ ЦСКА - РБ Залцбург 1:2

1:0 Шопов 28` (ф)